Skocz do zawartości

Głośniejsza praca silnika słyszalna we wnętrzu pojazdu.


Gość superwow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superwow

Witam serdecznie

Posiadam Astre II Benz + Gaz sekw. 1.6 16V z 2001 Comfort z małym przebiegiem. Mam pytanie o głośność pracy silnika czy też o jego słyszalność we wnętrzu samochodu. Na biegu jałowym jest super cicho i płynnie a na pozostałych biegach2-3-4-5 lub tez poprostu na wyższych obrotach jest płynnie i bez zakłóceń natomiast we wnętrzu pojazdu wydaje się słyszeć "garowanie"- lekkie dudnienie silnika tak jakby silnik był tuz obok wiec ten dzwięk poprostu słychac lub tez jak to moge określić troszke głośniejsza praca silnika niż chyba w normalnych pojazdach. Moze to i normalne na gazie w tym modelu pojazdy ale chciałbym wiedziec czy to tak jest czy coś mozna poprawić aby we wnętrzu było troche ciszej???. Dodam że samochód jest sprawny i beż usterek. Dobrze uzytkowany i nie "katowany". Będe wdzięczny za wszelkie wypowiedzi i opinie lub o pomoc. pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superwow

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Szczerze powiem że nie mam pojęcia czy jest ta mata wygłuszająca w samochodzie. Czy mozna zbadac dotykiem lub wzrokowo? Zawsze moge zrobic zdjecie cyfróweczką i przesłać na forum czy na mejla. Ogółem jest ok ale chciałbym w miare możliwości wyciszyć wnętrze.

Samochód jest sprowadzany w 2005 - miał małą stłuczke z przodu to tyle faktów ale wszystko działa prawidłowo.

 

wielkie pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rocznik 2001 to produkcja zachodnia, z mata wygłuszającą na grodzi i pod maską, bodajże dopiero "oszczędnościowa" wersja classic produkowana w Gliwicach od 2004 pozbawiona jest tych elementów. Jeśli uważasz kolego że masz głośno w kabinie może warto sprawdzć układ wydechowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superwow

Myślę że z wydechem jest ok a co najwyżej mogę mieć mniejsze doświadczenie z większymi pojemnościami silnika bo wcześniej jeździłem mniejszymi pojemnościami a mój model o takiej pojemności tak może mieć. Poza tym rozmawiałem dziś z moim znajomym mechanikiem o tej sprawie który niedawno przeglądał mojego opla i stwierdziliśmy że musi być ...i jest jest wszystko w porządku. Ta "większa" głośność którą niby odczuwam może być normalnym objawem przy większych obrotach bo samochód jest idealnie sprawny i może się tylko okazać moim nieuzasadnionym wymysłem. hehe Czas pokaże jak było.

dzięki za wsparcie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Szczerze powiem że nie mam pojęcia czy jest ta mata wygłuszająca w samochodzie. Czy mozna zbadac dotykiem lub wzrokowo?

Otwórz maskę silnika i zobacz czy na ścianie grodziowej masz taki ciemny filc czy goła blacha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superwow

Naaapewno zajrze! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif.

Kurcze nie wiedziałem że samochód i to Corsa moze wydusić 8000obr :roll: . To nieżle musi byc po tuningu... . Nio ciekawe jak chodzi bo ja swoja malinke czyli Corse sprzedałem w zeszłym roku (1.0 z salonu, 58.000, 1999) która prowadziła się znakomicie i miała płynne obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość superwow

No i faktycznie tak jak wspomniał >jollymogran< w moim samochodzie jest mata wygłuszająca na grodzi oraz pod maską po całej długości staranie rozłożona. W poprzedniej Astrze tej maty nie było pod maską. Tak czy siak sprawadzona wersja Comfort jest malinowa! a że był garażowany a obecnie czasami to i jest zadbany! hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności