Skocz do zawartości

Sonda lambda. Uboga mieszanka.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

.po ok 2 min. pracy silnika na biegu jałowym pomiar wyniósł ok. 0,5 V

To normalne, sonda się musi nagrzać.

a po dodaniu gazu dochodziło do 0,8 V, wartości te rosły i spadały dosyć płynnie,

bez "wariowania".

To też ok.

 

A na jałowym też napięcie powinno się wahać.

Czy stanęło na 0,5V i koniec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiecie co, im bardziej to auto poznaje ( od strony mechanicznej ) tym bardziej mnie wkurza, ale z drugiej strony poświęcam mu coraz więcej czasu i troski... cóż ten typ tak ma :beer:

Żona niedługo wystawi mi walizy za drzwi, i wyśle do nowej kochanki...Corsy :P

 

Ale do rzeczy...kable WN niedawno zmieniane,filtr paliwa też (niedawno tzn na początku roku), EGR, krokowiec czyszczony ( zresztą nie wywala błędu układu recylkulacji spalin, wcześniej jak miałem problem z EGRem to wyświetlał błąd)

Katalizator mam wycięty, wstawiona rura.

Sprawdzę jeszcze te świece, może się zasyfiły.

 

Wartość sondy na jałowym oscylował wokół 0,5V,nie była stała,nieznacznie się zmieniała.

 

Jakiś czas temu znajomy miał problem ze spalaniem w Corsie, u niego winowajcą był wtrysk, może to byc to...?

Jeszcze jedno co zaobserwowałem...dosyć mi kopci z rury wydechowej, jak przełożę dłoń na jej końcu (ok. 5 cm. od niej, na czas ok 30 s.) zbiera się na ręce coś w rodzaju sadzy,takie czarne kropeczki... może to jakaś wskazówka :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

tak juz jest z tymi corsami :beer: jesli ci sie zmienia z 0.4-0.6 V na jalowym biegu to cos jest nie tak ma skakac tak jak pisalem z 0.2 do 0.9 i 1 V wtedy sonda cacy reaguje :beer: jak sa słabe wartosci jak na poczatku pisze wymien sonde a co do kopcenia z rury:) zatankuj z 20 litrów :beer: i wlej benzyny estrakcyjnej o ile dobrze pisze :beer: zeby wygonic z układu wode która czasem znajduje sie w benzynie :beer: nasze polskie stacje :beer: ja tak zrobilem i przestalo mi co nieco leciec z rurki :beer: jak Cie zona wygoni :lol: to chociaz bedziesz mial gdzie spac chociaz :P nie ma to jak auto z fotelami zawsze cos :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności