Skocz do zawartości

problem z ABS astra f


Gość NIESWIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NIESWIADEK

Witam!

To mój pierwszy post na forum :wink:

Dwa miesiące temu kupiłem astrę wymienioną w tytule.

Od jakiegoś czasu mam problem z ABS - po włączeniu silnika kontrolka się nie świeci - zapala się dopiero po pewnym czasie - zazwyczaj poprzedza to specyficzny odgłos podczas hamowania oraz drżenie pedału hamulca. Potem to kontrolka pali się cały czas a ABS nie działa.

Poziom płynu mam prawidłowy.

Hamulec cały czas jest wysoki i twardy.

Bardzo proszę o porady - jeśli ktoś coś wie na ten temat!

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W moim Kadecie .. nota bene ten sam silnik 1.8 8v dzieje się dokładnie to samo, pod maską masz najpewniej taki czujnik, komputer czy coś w tym stylu co steruje ABS, w jak złapie wilgoć to przestaje działać i są takie objawy jak piszesz. Konyrolka się świeci czyli ABS leży .... . U mnie jak pochodzi silnik i troche podeschnie to wraca do normy, kontrolka abs gaśnie i wraca do normy.

 

Ja spróbuje chyba psiknąc troche WD 40 żeby tak nie łapał wigloci , chociaż nie wiem czy wtedy nie polegnie całkiem :wink: jak go potraktuje WD 40 :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można sprawdzić czujniki. W książce etsolda jest napisane, że czujniki są przy wszystkich czterech kołąch. Można sprawdzić połączenia przewodów, albo okablowanie ponpy ABS. To już 14 lat i takie drobne ustarki jak zparciałe przewody, zaśniedziałe wtyki to normalne (wiem bo też mam astre z tego roku, nawet z ty samym silnikiem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK
W moim Kadecie .. nota bene ten sam silnik 1.8 8v dzieje się dokładnie to samo, pod maską masz najpewniej taki czujnik, komputer czy coś w tym stylu co steruje ABS, w jak złapie wilgoć to przestaje działać i są takie objawy jak piszesz. Konyrolka się świeci czyli ABS leży .... . U mnie jak pochodzi silnik i troche podeschnie to wraca do normy, kontrolka abs gaśnie i wraca do normy.

 

Ja spróbuje chyba psiknąc troche WD 40 żeby tak nie łapał wigloci , chociaż nie wiem czy wtedy nie polegnie całkiem :D jak go potraktuje WD 40 :lol:

 

Dziękuję za porady - w poniedziałek sprawdzę wszystkie przewody i psiknę wd40 - czeka mnie długa droga na święta.

Pozdrawiam wszystkich i zyczę wesołych świąt!

 

[ Dodano: Sob Gru 30, 2006 15:53 ]

Naprawione!!

 

Najpierw wyczyściłem przewody przy komputerze - test się udał - ale niestety jak wyjechałem w trasę (Bieszczady) okazało się że problem powrócił.

Następnego dnia rano pojechałem na warsztat i podniosłem auto do góry - przy tylnych bębnach znalazłem kostki od czujników ABS - wyjąłem je i spryskałem, ale nie WD40 tylko specjalnym środkiem w sprayu "stick" czy jakoś tak się nazywał. Chciałem zrobić tak samo przy przednich tarczach ale okazało się że tam nie mam takich przewodów- tzn nie znalazłem kostek, ale muszę się pochwalić że po tym zabiegu zrobiłem już 500 km i ani razu nie włączyła mi się kontrolka ABS w czasie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam od jakiegoś czasu problem z ABS na początku przy ruszeniu działa po przejechaniu odcinka około 1 km abs przestaje działać ?? nie świeci się kontrolka nawet po przekręceniu kluczyka.,dowiedziałem sie że powinna

na autokaciku ludzie pisali mi żebym zwarł do masy przewód od kompa tam gdzie sa cztery kabelki brązowo-żółty do masy ni nic kontrolka dalej nie świeci ?

żarówka działa, więc powiedzieli mi że mam przerwany właśnie ten przewód, bezpiecznik sprawny, wszystkie koła takie same,

co może być jak to wykryć domowym sposobem ?

 

scaliłem z podobnym tematem,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że koła takie same więc mam nadzieje że poza szerokością profil też masz opon taki sam na każdym z kół.Możesz też mieć brudny któryś z czujników i nie kontaktuje jak ma do wyliczenia prędkości obrotowej kół i wyskakuje ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Ja mam Opla Astre 2.0 DTL i podobna sytuacja. Raz zgasnie kontrolka a innym razem świeci. Niekidy przy jezdzie wylacze silnik i odpale od nowa i gasnie i taka zabawa. Jaka moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności