Skocz do zawartości

brak iskry... c14nz


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Od paru tygodni mam problemy z odpaleniem , jeszcze ostatnio podłączając świecę pod cewkę iskra była ( chociaż już wtedy były problemy z odpaleniem na zimno i nierówną pracą silnika na jałowym).

 

Teraz zapłon totalnie padł, od dnia wczorajszego nie mam iskry na cewce , jak myślicie - czy cewka jest do wymiany czy moduł zapłonowy .

 

p.s - na złączu 1 i 15 cewki pomiar wykazał mi 1,6 Ohma ,a powinno być 0,4-0,6 Ohma - tak wyczytałem na necie .

Napięcie dochodzące do cewki jest ok , 12,3 V - tyle co na aku.

 

Proszę o podpowiedź co wg Was jest najbardziej prawdopodobne ... do wymiany i ewentualnie jakich zamienników szukać na rynku.

 

 

Być może ta informacja też jest ważna : po przekręceniu stacyjki widzę że na świecy 1x iskra pojawi się , lecz już przy włączonym rozruszniku świeca nie błyska.

 

[ Dodano: Czw Maj 28, 2009 15:08 ]

usterka zdiagnozowana ...

na czujniku halla po włączeniu zapłonu sygnał jest - dioda LED miga

na module zapłonowym tylko po przełączeniu zapłonu jest tylko mały błysk diody LED !

 

więc idąc dalej na cewce przez niedomaganie modułu zapłonu efekt jest taki sam .

 

są jakieś zamienniki do modułu zapłonowego GM 90 243 618 ?

 

pzdo

poprawiłem"regulamin 3,1"/andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to pięknie ;/

już jeden kupiłem od handlarza i rezultat jest taki sam :wink: po przekręceniu stacyjki 1 iskra przeskakuje i przy uruchomionym rozruszniku cisza. Więc albo padnięty kolejny moduł albo coś innego ...

 

ja37 , jak znajdziesz moduł daj znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypiąć wtyczkę z czujnika halla i siknąć we wtyk i gniazdo jakimś contact sprayem(nie wd40, tylko typowym contact sprayem, ja używałem motipa).

Czasem wystarczy tylko przedmuchać wtyczki i lekko odgiąć styki w czujniku. W taki sposób uruchomiłem c12nz w corsie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie , oto zagadka:

 

Sygnał w kompie na PIN B5 ( sygnał z halla) - dochodzi - dioda LED świeci i przy włączonym rozruszniku mruga

 

Sygnał wyjściowy w kompie na PIN D4 ( sygnał do modułu ) - nie wychodzi - dioda LED 1x tylko lekko mignie ...

 

 

komputer uwalony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wypaproszyłem kompa lecz zimnych lutów jak i przepaleń nie widzę ...

spróbuję kupić od kogoś kompa do C14NZ

 

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 09:04 ]

komp kupiony + cewka i moduł z rozbitka . sytuacja dokładnie taka sama , nie wiem co teraz robić ???

 

chyba dam zarobić elektrykowi albo szrotowi

 

[ Dodano: Pią Cze 05, 2009 15:51 ]

Ok

Kadett chodzi

Okazało się że czujnik HALLA ma zwarcie do (+) , PIN 2 i PIN 1 był non stop zwarty, i dioda LED ciągle świeciła a przy rozruchu mrugała :wink:! ( a prawidłowo nie powinna świecić przy zmostkowaniu PIN 2 i PIN 3 (masa) . powinna TYLKO migać przy rozruchu.

 

Awaryjnie włożyłem stary aparat LUCASA z dobrym czujnikiem HALLA. wszystko gra i buczy ???

 

Teraz tylko jakoś muszę ustawić zapłon ???

 

temat uważam za zamknięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności