Skocz do zawartości

Dobry serwis Opla w Krakowie badz okolicach?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Planuje kupic auto i chcialabym je sprawdzic w dobrym serwisie przed zakupem. Moze byc to serwis w samym Krakowie lub tez gdzies pod miastem. Byle dobry. Wybieram sie po auto z Łodzi i nie znam zupelnie Krakowa.

Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc. Wyczytalam tylko ze nie polecaja Marimexu. O reszcie opinii ciezko sie doszukac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

nie polecam warszatu Auto-Center byłego servisu opla prtzy ulicy .Wielickiej 250 naprzeciwko Inter-carsu . Poprostu wielkie naciaganie i brak fachowej roboty. Przez nich wydałem 1500 na samochód niepotrzebnie i jeszcze nie uznali reklamacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość martin77

mysle ze ciezko znalezc aso ktore podejdzie wszystkim bo zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie mial jakies przejscia w danym serwisie a ktos inny akurat bedzie zadowolony... mysle ze zalezy to od tego z jaka usterka sie zjawiamy i na jakiego machanika trafimy - w tego typu serwisach pracuje sporo ludzi i NIESTETY nie kazdy jest rownie dobry w swoim zawodzie (choc powinien) - ale podobnie jest np. z lekarzami... :urodziny:

 

faktem natomiast jest ze wszystkie aso zdzieraja jak sie tylko da!!! ale jest na to metoda - trzeba sie targowac... zwlaszcza jesli jest sie u nich po raz kolejny...

 

mialem do wymiany kolektor ssacy - cena (przy pierwszej wizycie) niebagatelna bo 2000... dodatkowo chcialem przeczyscic EGR - ok. 100-150 zlotych... jako ze nie byla to moja pierwsza wizyta powiedzialem ze chętie bede serwisowal u nich dalej samochod ale licze na uzyskanie rabatu... skonczylo sie na 1600 (nowy kolektor z wymiana + czyszczenie EGRa) - na koniec podlaczyli kompa i przejechil sprawdzic cisnienie ladowania turbo bo wczesniej mialem z tym problemy...

 

mialem mozliwosc zrobienie tego nie w aso - koszt kształtowalby sie tak: kolektor z allegro (oryginal GM): 1100 + 20 przesylka, komplet uszczelek (tez oryginal GM): 70 + 20 przesylka, robocizna (pytalem tylko o sam kolektor bez czyszczenia EGR): 200 - razem 1410 - z EGRem pewnie wyszlo by kolo 1450 - roznica jak latwo obliczyc to 150 - zdecydowalem sie na aso... na kolektor mam 2 lata gwarancji wiec gdyby cos sie dzialo to zawsze moge reklamowac...

 

gdby koszt byl taki jak mi pierwotnie powiedziano to jest: 2000 za kolektor i do tego 150 za czyszczenie EGRa (czyli 2150 za calosc) to z pewnoscia bym sie nie zdecydowal mogac zrobic to za 700 mniej... ale przy roznicy 150 mysle ze jest to akceptowalne...

 

ale zmienic jezyka voice control system (w tym samym aso) ponoc sie "nie da"... :urodziny:

 

to tyle jesli chodzi o moje boje z aso... :urodziny:

 

Poprawiłam post/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to fakt, normalna stacja powiedziała mi za wymiane oleju z filtrem 180, w serwisie 200 ze skasowaniem kompa i gwarancją.

 

w czym chcesz zmienic język? w navi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martin77

kicaj, nie zrozum mnie zle, ze jestem jakims fanatykiem aso i staram sie tu przekonac do serwisowania aut w aso :( jesli mam byc szczery to najchetniej sam bym sobie serwisowal samochod u jakiegos zaufanego mechanika, ktory znalby sie na rzeczy, mial sprzet i nie kosil jak za zboze - nie robie tego bo poki co nie mam nikogo takiego (opla mam od niedawna)...

 

chodzi mi o to ze jesli mam wybrac aso lub nieautoryzowany serwis (ktorego nie znam) do jakiejs naprawy i roznica w kosztach jest rzedu 150 (przy sporej koncowej kwocie) to jednak wybiore aso - ryzyko co do efektow koncowych podobne a z aso mam przynajmniej zludny psychiczny komfort ze zbedzi OK (bo to aso w koncu :beer: :beer: :(??? )

 

a co do "mojego" aso (choc nie nazwalbym go w ten sposob :( ) to nie mam poki co ani pozytywnej ani negatywnej opnii dlatego nie bede go ani nikomu polecal ani odradzal - chcialem jedynie podzielic sie info, ze kosmiczne ceny mozna probowac negocjowac i czasem przynosi to dosc korzystne resultaty...

 

[ Dodano: Nie Mar 21, 2010 10:13 ]

ostell, w navi jezyk zmienilem sobie sam z niemieckiego na angielski przy uzyciu opel language cd - i to mi w zupelnosci wystarczy (nie musze miec polskiego)

 

chodzi mi o zmiane jezyka voice control system - czyli gadzetu ktory umozliwia wydawanie komend glosowych i sterowanie telefonem podlaczonym np. przez bt...

 

zalezy mi na tym bo niestety moja astra nie czyta ksiazki z n95 a chcialbym miec mozliwosc dzwonienia bez koniecznosci wybierania numeru bezposrednio z telefonu - vcs umozliwia zapisanie do 25 glosowaych tagow pod ktorymi zapamietane sa numery...

 

gdyby ktos cos wiedzial w tym temacie to bede wdzieczny za info! :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martin77, nie zrozum mnie zle,

ja mysle podobnie jak ty :( i moj wybor bylby taki sam jak twoj w twoim przypadku...

jestem po prostu ciekaw co to za warsztat w krk, bo ja tez tam serwisuje auto :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martin77

kicaj, skoro nalegasz co do nazwy to prosze: marimex :( ale jak cos to jedziesz na wlasne ryzyko... :beer:

 

a z vcs poprobuje w euromarkecie, jesli tez nic to pozostaje jescze inter-auto - na sam koniec pozostawie sobie pismo do gm z zapytaniem gdzie moge dokonac zmiany jezyka skoro zaden z autoryzowanych serwisow nie potrafi tego dokonac... :(

 

i taka jeszcze "rada" jesli zdecydujecie sie na aso i bedziecie chcieli negocjowac cene jakiejs naprawy - rozmawiajcie zawsze z tym samym gosciem - o ile jeszcze bedzie pracowal przy waszej kolejnej wizycie :( i rozmawiajcie tak jakbyscie sie znali od dawna a samochod serwisowali u nich od poczatku... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności