Skocz do zawartości

wyrzuca płyn przez zbiornik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Dzięki EMCZYK wydrukuje sobie Twojego posta i jadę do mechaniora...

 

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 06:27 ]

w isuzu w G turbina też jest chłodzona cieczą jak w f'ce ?

Jak ją wyjmowałem to nie rzuciło mi się w oczy coś takiego

 

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 19:30 ]

emczyk, Możesz dać jakiś namiar do tego mechaniora. Najlepiej telefon ;)

To może być to co opisywałeś. Dzisiaj upał jak diabli ja na klimie pomykałem więc silnik był dość obciążony i rozgrzany i było wszystko OK dopiero jak go przeciągnąłem na 4tyś obrotów to rzygnął płynem. Jak by był problem z uszczelką lub coś w ten deseń to częściej by się to zdarzało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencją tego problemu jest to że wywala płyn przy ostrzejszej jeździe ale jak pisałem wcześniej zdarza mi się tak już drugi raz na dwóch rożnych silnikach i prace były wykonywane przez dwóch obcych dla siebie mechaników.

Witam,

 

Tak na chłopski rozum, jakie jest prawdopodobieństwo że w dwóch różnych silnikach po przekładce wywali Ci płyn w zbiorniku....ZEROWE!:wesoly:! NIe ma takich przypadków!!!

Wg. mnie źle szukasz!:beer: Jeżeli wymieniałeś goły silnik winą wywalania płynu należy obarczyć osprzęt stary który przełożyłeś i od tego bym zaczął:beer:

Pomyśl, płyn wpada do zbiornika górnym przelewem i coś go blokuje aby ze zbiornika trafił z powrotem do układu. Więc ja bym sprawdził, ewentualnie wymienił podzespoły od zbiornika dalej bo tam jest niedrożność:beer:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie tak. Może źle opisałem:

1) w 2007 robiona była uszczelka po głowicą bo był olej w chłodzeniu. Po tej robocie wywalało przy ostrzejszej jeździe płyn (nie miałem faktury i mechanior mnie olał) i tak jeździłem aż:

2) w 2008 wymieniłem silnik ale osprzęt został przełożony ze starego i było wszystko ok :beer: aż do:

3) roku Pańskiego 2009 kiedy to po ukręceniu świecy żarowej trzeba było zdejmować czapkę. :wesoly:

 

Świeca wykręcona i reklamacje składam już chyba 3 raz albo czwarty a nadal płyn po tej robocie wylatuje.

Może to jest zabawne ale od początku 2007 roku miałem tylko 10 m-cy gdzie mogłem cieszyć się tym samochodem bez komplikacji :beer:

Bardziej wadliwego skubańca nie widziałem :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Też miałem takie kłopoty i mechanik proponował mi wymianę uszczelki pod głowicą ale sobie darowałem. Jeździłem tak dalej aż walnął mi termostat więc go wymieniałem przy okazji włożyłem palec do obudowy termostatu a tam w otworku który wychodzi na zewnątrz a potem wężykiem do zbiorniczka było kawałek jakiejś gumy, chyba coś od termostatu. Jak tą gumkę wyjąłem to zaczął lecieć płyn, więc to musiało zapychać powrót. Po złożeniu zapaliłem samochód i tym wężykiem leciał płyn i to cały czas, a przedtem mi tylko tak "pluł". Tak więc zapchany wężyk powrotny był przyczyną tego że w układzie robiło się duże ciśnienie ale teraz to już chyba OK na 100%, Od tej pory minęło już 3 m-ce i zrobiłem z 10 tyś. km i wszystko jest w porządku. Może przy wymianie uszczelki zapchał się jakiś kanał i pompa nie może pogonić płynu a on wraca z powrotem do zbiorniczka, bo u mnie właśnie tak było. Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Gość radekkolodz

Witam, nie mogę znaleźć nigdzie schematu układu chłodzenia tego silnika 1.7 dti w asta g 2000r. Szczególnie chodzi o podłączenie nagrzewnicy i chłodniczki oleju. Wydaje mi się że coś mam pomieszanie a tyle co kupiłem to auto. Brak ogrzewania. A niby nagrzewnica była wymieniana. Może coś jest źle podłączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności