Skocz do zawartości

Sprężarka klimy


Gość STRUS_TM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STRUS_TM

Cześć! Diagnoza zapadła-nieszczelna sprężarka (patrz tematy:"klimatyzacja")! Czy ma ktoś symbol sprężarki w 2.2 benz. (1997)? Zastanawiam się nad wymianą uszczelniaczy-ktoś to przerabiał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Symbol spężarki jak niemożna z niej odczytać to napewno powiedzą Ci w ASO.

Jak jesteś pewien że to napewno ze sprężarki to napewno warto tylko czy da się je kupić.

Są firmy co to robią (regeneracja)

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Dzięki za info. Zamówiłem jednak używkę (Nekla- 250 zł).Jak coś,to będzie z czym poeksperymentować :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mam ten sam problem

ale Klimiarz stwierdził, że spręzarke mozna regenerowac a nie wstawiac urzywkę, to samo z osuszaczem, natomiast mam problem ze skraplaczem - chłodnicą

w Poznaniu krzykneli za sprowadzaną Nówkę 1450:00 chyba mi miękko ......

zna ktos miejsce na Nówki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

 

Ile należy dolać oleju do sprężarki po regeneracji?

(właśnie wymieniam uszczelniacz główny, jego miejsce styku z wałem było mocno skorodowane i tędy czynnik uciekał) do całego układu wchodzi 265 ml oleju, ale nie wiem jak to procentowo oszacować tzn ile powinno się znajdować w samej sprężarce?

 

Kompresor Delphi 5201

olej- PAG/ISO-150

 

przy okazji parę linków "how it's made?"

--- zakładanie uszczelniacza (8:00' filmu)-

--- demontaż kompresora :

-

-

-

--- rdza na osi kompresora (2:44')

---ściągacz http://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/p/Klimatyzacja-Narzedzia-Sciagacz-Tarczy-sprzegla-klimatyzacji-sprezarki-HARRISON-V5-,-HARRISON-HR6-narzedzia-klimatyzacji-,-sprzeglo-elektromagnetyczne-,-sprzeglo-sprezarki-klimatyzacji-,-regeneracja-kompresorow/1780

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokar z tego co pamiętam jak kupowałem regenerowany - to gość mówił że zalewa ok 150ml oleju i że nie trzeba uzupełniać do kompresora już nic. Ale mogę się mylić w końcu minęło 2 lata.

A ta ilość co podałeś zalewa się do układu jak wszystko jest świeże. Część oleju zostaje w układzie klimy, nawet jak ucieknie gaz - tak mi się wydaje. Ale trzeba by było zapytać jeszcze kogoś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, rozumiem że to tylko dolewka po regeneracji, ale w kompresorze przed jego uruchomieniem musi być olej, tak czy siak te 150ml wydaje się rozsądne, to jakieś 56% czyli pozostała reszta jest w układzie. Czasami w innych układach też tylko przy wymianie kompresora proporcje wynoszą 25%kompresor, 75% reszta AC, czasami 50/50%, więc wszystko zależy od konkretnego typu klimy, stąd całe zamieszanie. Powiadają że oleju lepiej więcej niż mniej ;) więc na razie tak zostanie : SMILE :

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie i nie pamiętam - wiem tylko że nic nie miałem dolewać a kompresor już był zalany i zabezpieczony przed wylaniem się oleju.

 

Gość w okolicy Góry Kalwarii to mi sprzedawał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności