Skocz do zawartości

Silnik nie pracuje !!! Prosze o pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wszystkich Grupowiczow serdecznie cieplo witam ;)

Bardzo Prosze o pomoc,mam omesie b 2.0 16v,rok 95,od dwóch dni mam problem.Rano zapalam autko i pracuje , po jakies 1-2 gasnie,jakby odciete zostalo paliwo,natychmiast po tym nie moge wogole odpalic auta,ale po odczekaniu jakiegos czasu,moge ponownie je odpalic na 1-2 minut.Prosze o pomoc bo juz nie wiem co to jest.Jest tak na benzynie jak i na gazie.Gazownik mi przed tym swirowaniem mowil ze mam walnieta sonde lambda,ale czy to moze byc przyczyna?raczej stawialbym na cos z alarmem lub immobilajzerem.Prosze pomozcie bo juz mam nerwice.

Pozdrawiam goraco wszystki liczac na pomoc.

 

Jarek

:):wink::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chciałem już napisać że to pompa paliwa ale dziwi mnie fakt że na gazie jest tak samo.A nie masz problemów z immobilizerem albo anty napadem w omedze?Chodź to działa na zasadzie odcięcia pompy paliwa wiec mimo wszystko na lpg powinna omka chodzić.A nie pokazują Ci się żadne błędy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki, pokazuje bledy walnietej przeplywki i sondy lambda,ale to bylo troszku temu,i tal jezdzilem,kupliem przeplywke pojechalem do gazownika,ten wykazal wanieta sonde,ale i tak jezdzilem,bo do pracy a kaski jeszcze nie mam,no i tak od 4 dni, zacząl mi gasnac w czasie jazdy,a teraz juz tak jak pisalem.Tez mysle ze to moze cos z Immo lub alarmem i odcina ale moze prad ?,jaka cewka sie nagrzewa i rozlacza ;).nie wiem ?

 

pozdrawiam

 

 

 

 

poprawiłem część błędów/blowal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaree, odłącz na 10s aku.Potem zapalaj i jedź.

Jakby ci szalało coś z immo, to za nic byś nie odpalił, to nie to...

 

Najpierw napraw rzeczy, które wyrzucają błędy.

Chyba, że jak ci kran cieknie to zakręcasz cały pion.....?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kol;edzy wlasnie taki sam obiaw dziesiej przerabialem i okazalo sie ze winny byl katalizator

i raczej bedzie to u kolegi pozdrowionka [/i]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm fakt faktem że katalizator może nieźle namieszać nie równa pracasłabe osiągi itd..Mi jakimś cudem w omce V6 dwa się zapchały i wydmuchało mi uszczelki pod głowicami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo dziekuje Wam wszystkim za podpowiedz,ale sie nauczylem jak zczytac kody bledow, i wykazalo mi ich az tyle.Moze to tylko zwarcie jakiegos przewodu?.Bardzo prosze o sugestie i pomoc.

 

19

Czujnik położenia i prędkości obrotowej - błędny sygnał

 

38

Sonda lambda - zbyt niskie napięcie regulacji

 

52

Stopień wyjściowy lapmki kontrolnej silnika - zbyt wysokie napięcie

 

73

Przepływomierz powietrza - zbyt niskie napięcie

 

 

92 - Uszkodzony czujnik położenia wałków rozrządu XEV (opcja)

 

 

93

Czujnik Halla - zbyt niskie napięcie

 

 

Pozdrawiam wszystkich grupowiczow.

 

yaree

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

:mrgreen: dziekuje wszystkim grupowiczom za pomoc,doszedlem do tego i mysle iz to bedzie to , a mianowicie zwarcie zrobil kabel i zepsol sie czujnik polozenia walo korbowego,kupilem na szrocie ale kabel takze sie kruszy,czujnik dobry,no i niestety musze kupic w sklepie za 250 zlotych.Dlatego jeszcze raz dziekuje za rady i pozdrawiam.

 

yaree :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności