Skocz do zawartości

Kielichy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam . Mam do was pytanko , ostatnimi czasy kupiłem Cali i pojawił się problem natury że tak powiem bezpieczeństwa , moja Cali ma problem z korozja przedniego kielicha , nie mam pojęcia jak to naprawić a mechanik stwierdził to samo :mrgreen: . a szkoda by mi było rozstać się z nią gdyż jest po remoncie silnika a włożyłem w to prawie 3 tysiące uwielbiam to auto ale jeśli nie znajdę rozwiązania niestety pójdzie na części czego naprawdę nie chce . Jeśli wiecie jak to zrobić proszę odpiszcie :) Będę bardzo wdzięczny . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić ćwiartkę z calibry

wyjąć silnik ze swojej

porozwiercać wszystkie zgrzewy

wsadzić nową ćwiartkę

solidnie migomatem pospawać

 

dobrze by było wykonać z jakichś elementów stalowych coś na wzór stelaża zamiast kolumny mcphersona, żeby móc precyzyjnie wypozycjonować nową ćwiartkę - jak krzywo sie zespawa to 4 ślady będzie zostawiać

 

może lepiej kupić bude z anglika i przekładke zrobić?

koszta podobne, bo blacharz za darmo nie zrobi, a przekładkę w zdecydowanej większości samemu można zrobić w garażu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja również zastanawiam się nad kupnem zdrowej budy i wstawieniem silnika gdyż u mnie tylne nadkola korodują znacznie i progi. Naprawiać sensu nie ma. Szukam właśnie niedrogiej budy i mam kilka pytań:

1 Czy lepiej kupić budę z papierami czy bez?

2 Trzeba po przekladce silnika w nową budę rejestrować auto?

3 W budzie od anglika wystarczy przełożyć silnik i kokpit tylko?

 

Znalazłem taką karoserię: http://moto.allegro.pl/item747211919_opel_calibra_4x4_1993_nadwozie.html

 

Mam pytanie : czy silnik c20ne da się włozyć do tej budy? I czy da się odłączyć tylni napęd ,ewentualnie zdemontować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda to nadwozie, a nadwozie nie jest częścią wymienną (w rozumieniu przepisów czy jakoś tak byłby wtedy składak - a składaków nie rejestrują)

Czyli albo naprawiasz, albo kupujesz budę z papierami a podzespoły możesz włożyć swoje, o nielegalnych sprawach nie będę pisał.

 

silnik c20ne był montowany seryjnie w cali i zapasuje w samą budę w miejsce innego

przy czym tu np sanki mogą być inne

tylne i inne elementy możesz przezbroić ze swojego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności