Skocz do zawartości

Kontrolka 'Check engine"


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam ASTRE ( I ) 1,6 '96 hatchback

od jakiegoś czasu mam problem z pomarańczową kontrolką "check engine". do tej pory zapalała mi się, gdy na nie rozgrzanym silniku przekraczałem 2tys obrotów...i to najczęsciej już na 4 biegu. gdy silnik złapał temperatury mogłem go cisnąć do oporu i nic się nie działo.. od kilku dni kontrolka ta pali mi się już od momentu rozruchu...

nie wiem czy mam się tym przejmować czy nie... z kontrolką tą mam już przygody od ponad roku ale dop od kilku dni pali mi się non stop. słyszałem też, że modele te mają błąd oprogramowania co może być przyczyną tego dziwnego zjawiska! może wiecie cos na ten temat? pomóżcie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

hej mam taki problem ...mam opla astre ...świeci mi sie kontrolka pompy paliwowej gdy rozpedzam samochod ,!jak sie zaświeci to samochod sie dlawi i jak dodaje gazu to traci wogóle obroty ...wkońcu gasnie ...jak lampka sie wyłączy to jest wszystko ok i pali normalnie zdarza mi sie to coraz częściej a ostatnio nawet poczulem taki dziwny zapach jak by mi sie coś pod maską kopciło , mechanik ma juz samochod 2 tyg i dalej nie wie co z nim jest Pomóżcie blagam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no wyczytalem w instrukcji ona też musi sie swiecić przy zapalaniu ...wsumie to ja malo wiem bo dopiero jestem początkujący a Ty co o tym myslisz ? co to moze być

??

 

[ Dodano: Czw Lut 15, 2007 17:55 ]

sorki nie pompy paliwowej tylko "check engine" ale przy takich "objawach" co jest przyczyną ?? pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Kolego Mateusz18 jak sie zapali taka kontrolka podczas jazdy to znaczy że komputer w samochodzie wykrył i zarejestrował błąd(tzn. usterke w samochodzie).Podłancza się wtedy pod komputer (np. w ASO :wink: ) w celu sprawdzenia jaka to usterka.

Objawy jakie opisujesz to najprawdopodobniej klopot z zaworem recylkulacji spalin tzw. EGR

(w razie czego proszę mnie poprawic)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jeszcze jedno masz 1.6 8v czy 1.6 16 v??? Bo nie wiem czy w tym pierwszym jest egr.A poza tym awarie EGR są typowe dla 1.6 16v:) A tematów na forum co do "EGR" jest co nie miara.A poza egr przychodzi mi jeszcze do głowy sonda lambda czy jakoś tak:P No i odczytaj błędy (poproś ja37) to da Ci link jak to zrobić samemu bez płacenia za podłączanie komputera bo ja szukam i nie mogę znaleźć tego na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam moze tez byc wina silnika krokowego poniewaz mi sie tez zapala ta kontrolka jak dojezdzam do swiatel mam w duszone sprzeglo luzuje biegi puszczam sprzeglo i wtedy mi sie zapala i sa podwyszone obroty jak obroty spadna na normalne to lampka gasnie....czami podczas jazdy tez mi sie zapala zadko...i jak zapale samochud to na biegu jalowym mam wysze obroty i wiem ze jest wina krokowe.... i musze go wyczyscic ......pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja sprawdziłem to u siebie i kontrolka migała w kolejności:

 

 

raz pięć razy trzy razy dziesięć razy

 

 

jak mam to odczytać:wink:??? wg opisu najpierw powinno wyświetlić kod 12-rozpoczęcia sprawdzania a mi tego nie wyświetliło...

mrygała kolejno: 1 ; 5; 3; 10;

 

??pomoże ktoś:evil:?:D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności