Skocz do zawartości

Ciągnie kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jak w temacie , strasznie ciągnie kierownice na koleinach i nierównościach nawet na w miare równej drodze. Jest to mój 4 samochód i w żadnym poprzednim tak nie było .

A mowa o astra II 1.4 z 1999r, opony mam nie za szerokie bo 195/65 r15. Byłem na przeglądzie żeby zobaczyć czy nie ma jakiś luzów w zawieszeniu i nie ma, więc CO MOŻE BYĆ Grane ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przede wszystkim trzeba sprawdzić geometrię zawieszenia, jeśli wszystko ok . to można spróbować przełożyć przednie koła na tył czasami pomaga nara!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zbieznosc lub opony .kiedys kupilem uzywki i po 100m wracalem je zwalic,wlasciwie auto samo wracalo,bo tak sciagalo,kierownicy nie szlo utrzymac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skoro niby wszystkie sworznie wahaczy masz dobre to warto pomyśleć nad amortyzatorami?? Ja byłem w szoku gdy wymieniłem dziś amortyzatory jak auto zaczęło się inaczej prowadzić tzn pewniej....stabilniej i w ogóle jak bym miał nowy układ kierowniczy:) bardziej precyzyjny.A może masz jakiś luz w układzie kierowniczym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wina opon

mi się tak zachowuje na letnich Goodyear Excellence 195/60 w koleinach nosi i szarpie zachowuje się strasznie nerwowo , a teraz na zimowych ten sam rozmiar, ta sama droga mogę póścić kierownice i jedzie prosto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony mam nie za szerokie bo 195/65 r15.

faktycznie masz taki rozmiar,czy pomyliłeś sie,bo taki to za duży.

Żeby nie ściągało musi być dobra zbieżność,równa wysokość bieżnika opon i równe odległości między przednimi,a tylnymi kołami.

Jeśli wszystko jest OK,to któraś opona ma przesunięte opasanie (wada fabryczna).Zamiana opon,zamiana kół przód-tył i będziesz wszystko wiedział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie ściągało musi być dobra zbieżność,równa wysokość bieżnika opon i równe odległości między przednimi,a tylnymi kołami.

I jednakowe ciśnienie w oponach :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie to może być wszystko, począwszy od amorków, przez geometrie, do zwykłaego ciśnienia w oponach.

Czy na suchej nawieżchnie opony piszczą przy skręcaniu i przy małych prędkościach jak tak to masz geometrie do ustawki.

Jeżeli nie ma komplwetnie żadnych innych objawów, tylko znosi na prostej to raczej masz cosik z oponami, to może byc ciśnienie, to może być jak ktoś stwierdził wada fabryczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiecie gdy wczoraj byłem w serwisie na wymianie amortyzatorów gościu przyjechał matizem z pretensjami że po ustawieniu zbieżności auto ściąga w prawą strone....Pan "złota rączka" wszedł pod auto coś tam pokombinował i kazał właścicielowi matiza się przejechać czy jest lepiej....niestety nic nie pomogło....ja tak sobie patrze na tego matiza i dosłownie opona ugięta do połowy(bardzo niskie ciśnienie) wiem że opona zimowa ma miększą mieszankę ale jakoś nikt w tym serwisie nikt nie zwrucił uwagi na tak oczywistą rzecz jak ciśnienie w oponach.Nie wiem jak to się skończyło bo szybciej mi wymienili amortyzatory niż skończyli zabawę z matizem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tak oczywistą rzecz jak ciśnienie w oponach

No właśnie,ja też nie zwracam uwagi na ciśnienie ,bo to dla mnie rzecz oczywista i robię to co 2 tygodnie.Inni też?Tak czy owak każdą robotę przy kołach zaczynamy od sprawdzenia ciśnienia.

Pomyślałem sobie,że

195/65 r15

może jedna jest w takim rozmiarze,a drugą ma oryginał,czyli 195/60R15.Chyba,że pomylił rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności