Skocz do zawartości

Wielkie ubytki Oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam od niedawna Kadetta 1.4 sedan ma przejechane 186tys km. Niedawno zauważyłem wielki ubytek oleju przez 160Km zszedł z max na min na bagnecie. Silnik najbardziej mokry od strony kierowcy, dziś wymieniłem uszczelkę pod kapą oraz uszczelkę w aparacie zapłonowym. Jak sądzicie powinno to pomóc?;)

 

A i powiedzcie mi może to z czujnik poziomu oleju, gdzie go znajdę w silniku ;)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli tam Olej wyciekał to oczywiscie pomoże.

Ja bym nei wymieniał uszczelek na oślep, tylko wyczyścił ( lub chociaż wytarł silnik) i co pare kilometrów zaglądał aby zlokalizować w którym miejscu jest wyciek, a potem do roboty.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jaj mam inne pytanko z koleji. Mam kadecika z silnikiem 1.4 rocznik 90-91. mam problem z olejem ponieważ jak jadę po prostej drodze to zapala mi sie kontrolka od ciśnienia oleju. poziom oleju jest pomiędzy minimum a maximum. co mam w takiej sytuacji robić:)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy zmienialeś olej? jeśli jest stary to może byc zbyt rzadki i to jest tego przyczyną. Druga sprawa czy kontrolka od cisnienia zapala się jak wlączysz zaplon i gasnie po uruchomieniu silnika - jeśli nie, to winny prawdopodobnie jest czujnik. Możliwe też że pompa oleju niedomaga i przez to nie masz cisnienia. aha no i poziom oleju musisz sprawdzać na równym terenie, bo w kadecie są spore przeklamania na bagnecie jeśli np samochód stoi pod kątem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy zmienialeś olej? jeśli jest stary to może byc zbyt rzadki i to jest tego przyczyną. Druga sprawa czy kontrolka od cisnienia zapala się jak wlączysz zaplon i gasnie po uruchomieniu silnika - jeśli nie, to winny prawdopodobnie jest czujnik. Możliwe też że pompa oleju niedomaga i przez to nie masz cisnienia. aha no i poziom oleju musisz sprawdzać na równym terenie, bo w kadecie są spore przeklamania na bagnecie jeśli np samochód stoi pod kątem

kontolka mi gasnie po odpaleniu silnika to sie dzieje raz od czasu a olej powinienem wymienic jakis tydzien temu ale jak pytałem mechanika czy cos sie bedzie działo jak nie zmienie na czas to powiedział mi ze nic sie nie stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze tak nie będzie :( zobaczymy po wymianie oleju co i jak a takie jeszcze jedno pytanko jeżeli przyspieszam dosyć gwałtownie to autko a raczej silnik pracuje jak dizel można powiedzie nawet że pierdzi co to morze być za usterka?? to morze byc też wina nie wymienionego oleju??? :?:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko jeżeli przyspieszam dosyć gwałtownie to autko a raczej silnik pracuje jak dizel

To i kontrolka oleju w sumie może dać panewkę.

Jak przegazujesz na postoju, to też klekocze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności