Skocz do zawartości

Ogóle zamulenie Vectra A


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Od dłuzszego czasu autko coraz bardziej sie zamula. Nie można go dobrze rozpedzic, traci moc. Gdy chce przyspieszyc, czuje jak silnik sie dławi. Jeżdżąc na benzynie czy na gazie nie ma różnicy. Jeśli chodzi o silnik jest ok. Moje podejrzenia padają na układ wydechowy a konkretnie na katalizator. Mam zamiar go wymienic i mysle, że problem zniknie.

Chętnie również skorzystam z waszych porad. Z góry dziękuję.

 

Temat piszemy bez "Caps Lock'a" // mod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mozliwe ze kat sie posypal i zapycha juz pomalu tlumik srodkowy. Jezeli koniecznie chcesz wymieniac kata to nie ma problemu, na pewno nie zaszkodzi. Przy silniku 1.6 zawsze mozesz zastosowac taki patent - wyciac kata, sprzedac go na skupie, a w jego miejsce wspawac zwykla rure.

Calosc bedzie chodzila bez problemu, wiem bo zrobilem tak w moim poprzednim samochodzie - Kadett 1.6i :mrgreen:

Dlawienie moze byc tez efektem slabych przewodow zaplonowych, slaba iskra na swiecach.

Napisz jeszcze przy jakich obrotach ma miejsce to dziwne dlawienie, w calym zakresie czy w przedziale 2000-3000 obr.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dławienie występuje w całym zakresie, obrotka nie posiadam , ale to daje się czuc szczególnie gdy chcę przyśpieszyc. Instalacja zapłonowa jest dobra, iskra jest ok. Wszystko juz sprawdziłem, pozostał tylko wydech .W niedługim czasie wymienię kata i zobacze jak wtedy będzie i sie sprawował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli katalizator sie rozsypał to moze ale nie musi byc efekt iz silnik bedzie sie bardziej grzał a kolektor moze byc az purpurowy :?:(miałem taka sytuacje) bo spaliny nie będą sie wydostawac tak jak powinny wiec to mozesz sprawdzic. A jeśli kat sie nie rozsypał to moge ci załatwic kupca na niego :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poza tym lepiej faktycznie tez sprawdź kata bo mi w omce dwa siadły i do tego stopnia że wydmuchało mi uszczelki pod głowicą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

mam ten sam problem traci moc a z elektryką wszystko ok czek nie świeci i nie zczytuje żadnych błędów.rano na zimnym silniku jest jeszcze w miare ok ale jak sie rozgrzeje to sie dusi i traci siłe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Chcialbym podlaczyc sie do tematu otoz mam pytanie

Moja Asterka zamula na gazie wlasnie w przedziale 2000-300 obr a potem dostaje niezlego kopa

Czy moge spodziewac sie jakiejs podpowiedzi co moge podejrzewac za cos takiego

Czy to katalizator sie rozsypal albo zapchal ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
mam ten sam problem traci moc a z elektryką wszystko ok czek nie świeci i nie zczytuje żadnych błędów.rano na zimnym silniku jest jeszcze w miare ok ale jak sie rozgrzeje to sie dusi i traci siłe

 

 

własnie w sobotę wywaliłem kata i wsadziłem w to miejsce strumienice łuskową w obudowie katalizatora. kat był jeszcze w dobrym stanie i cały, ale muszę przyznac, że teraz jest lepiej. nie jest to żadna rewelacja ale spaliny nie maja już takiego oporu do pokonania i silnik się tak nie dławi jak poprzednio. jeżdzę na LPG i mam zamiar jeszcze wymienic filtr powietrza na stożkowy bo gaz lubi dużo powietrza, może to doda jeszcze odrobinkę pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności