Skocz do zawartości

Sprężyny Vectra A sedan i Astra F. spasują??


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

mam sprężyny sportowe od Vectry A a myśle kupić Astre F. Czy sprężyny są takie same? Jesli tak to do jakiej budy mi spasują w Astrze? Bo tylne z vectry są podobne i to bardzo do tylnych z Astry... a przednie chyba tez podobne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos jeszcze chcesz z vectry do astry wsadzic ??

pamietaj ze to inne klasy wagowe :wesoly:

wygladac moze podobnie ale moze sie nie sprawdzic w innym aucie niz przeznaczone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amory:

wkłady zamienne między : kadett/astra/vectra/calibra/nexia/lanos/espero

różnice:

astra - kadett to inne górne poduszki amorów, astra ma łożysko na zewnątrz poduszki a kadett w poduszce

średnica tłoczyska wchodzącego w poduszkę jest w kadecie/nexii/lanosie/espero mniejsza niż w astrze, więc zamiana wiąże się też z zakupem poduszek

poduszka z lanosa i espero jest nieco inna (ma mocowanie na 3 śruby)

 

astra - vectra/calibra to inne poduszki górne i nie da się ich zamieniać tak jak astrowe do kadetta

w wypadku vectry/calibry średnica tłoczyska wchodzącego w poduszkę jest minimalnie większa niż w astrze - magicy po prostu niwelują tą różnicę za pomocą wiertła - jest do rozwiercenia ok. 0,5-1mm na średnicy

w wypadku aplikacji amorów do kadetta należy zastosować poduszkę astry i rozwiercić, bo kadetową za bardzo trzeba obrzezać

 

sprężyny:

wszystkie zamienne w obrębie wersji nadwozia czyli htb+sedan+cabrio to samo, combi ma inne (tylne springi i amory)

różnice:

z racji masy vectra/calibra mają je z grubszego drutu i twardsze, między kadetem/astrą/lanosem/nexią/espero różnic na grubości nie widać

 

da się dowolnie żonglować między modelami ale pamiętać trzeba, że -60 na cali/vectrze wyjdzie w wypadku astry/kadetta na -40 do -50 i odwrotnie: na przykłąd -60 z astry/kadeta to w cali/viki wyjdzie moc gleba rzędu -70 może nawet -80

istotna jest też wersja silnikowa - astra 1,4 na -40 siądzie zdecydowanie mniej niż astra 2,0 bo różnica w masie napędów (silnik bogblok, skrzynia bigblok, półosie i przeguby bigblok) to się uzbiera razem jakieś 50-70kg

 

zawieszenie:

przednie i tylne zamiene między wersjami

są drobne różnice, ale zamontować się spokojnie daje

tylne również, za wyjątkiem kombi - inna belka (gniazda sprężyn inaczej, amory inaczej)

w kwestii przodu różnice to odsadzenie w miejscu mocowania sworznia (kadett ma mniejsze niż astra/vectra/cali bo one mają kołyskę silnika)

tylne belki mocowania tak samo (wyjątek to napęd 4x4) i vectra/cali ma większy rozstaw kół niż astra czy kadett

 

w razie pytań chętnie odpowiem

stare ople 1985-1995 prawie na pamięć znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość pabloskw

Witam Wszystkich Użytkowników

 

Moje pytanie brzmi następująco... Posiadam staruszka Opla astrę F 1.6 8v, 75 KM, 2/3 drzwi, rocznik 1991. (benzyna bez LPG).

Od dłuższego czasu myślę o podniesieniu zawieszenie w górę by powiększyć prześwit, jak i ułatwić sobie przejazdy przez wyższe krawężniki.

 

Myślałem by zastosować sprężyny:

 

=> na przód z opla astry F Hatchback (diesel) ; amortyzatory standardowe jakie były montowane w oplu astrze F Hatchback

 

=> na tył sprężyny z vectry A lub B (benzyna, Hatchback) ; amortyzatory standardowe jakie były montowane w oplu astrze F Hatchback

 

Czy tak skompletowany zestaw będzie współgrał? Jeśli nie to co zastosować…? Na ulicy idzie spotkać ople astry F z podwyższonym tyłem ale gdy pytałem sie kierowców jak to zrobili, spotykałem sie z odpowiedzią, że jest to samochód kupiony juz w takim stanie...

Stosowałem juz wcześniej tzw. zwoje gum, które wkładało sie w sprężyny, ale to nie jest to czego oczekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności