Skocz do zawartości

Dławienie się Astry na benzynie (na gazie ok)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum to na wstępie chciałbym się przywitać ???

 

Od 2 miesięcy jestem zadowolonym posiadaczem Opla Astry I F benzyna + gaz. Auto ma przebieg 200 tys. km, po początkowych wydatkach po kupnie jestem z niej zadowolony.

Jedynym problemem jest to, że auto dławi się, nie ma mocy gdy jadę na benzynie (na gazie problem nie występuje).

 

Auto dławiło się na gazie od kupna. Potem był okres, że nawet zaczął gasnąć na benzynie przy wyjazdu z parkingu co się wcześniej nie zdarzało. Aktualnie gaśnięcie chyba ustało.

 

Niedawno byłem uparty i postanowiłem przejechać na benzynie dłuższy odcnek, po ok 10 minut katorgi na drodze dławienie ustało i bez problemu dojechałem do biura. Niestety po 8h odpoczynku sytuacja wróciła do stanu początkowego.

 

Czytałem dużo postów na ten temat, ale albo nie wiadomo jaka jest przyczyna, albo problem dotyczy nowszych aut. Liczę na Waszą pomoc i rady - chciałbym uporać się z tym problemem nie wymieniając przy okazji połowy samochodu. Z waszymi radami i sugestiami udałbym się do mechanika, który może potrafiłby je zweryfikować lub domyślić się co może być problemem.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

witam

kolego jeśli czytałeś to powinieneś wiedzieć że należy sczytać błędy

tu masz jeden z tematów i miłej lektury

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=2098&highlight=d%B3awienie+si%EA++benzynie

a jeszcze jedno dział do powitań jest tu

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=23972&start=1314

i wpisz w profilu czy ty jesteś facet czy kobitka bo nie wiemy ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniłeś filtr paliwa, sprawdziłeś pompę paliwową? Ja mam podobny problem, wszystkie filtry, świece, przewody wymieniłem na wstępie lecz bez zmian. Mechanik polecił sprawdzenie jeszcze jakie ciśnienie podaje pompa paliwowa, sprawdzę to na dniach. To chyba najprostsze kroki które eliminują najprostsze potencjalne usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie na benzynie są dni ze po odpaleniu i ruszeniu szarpie ale jak przełączę na gaz to jest ok,a są dni że odpalam na benie i jest wszystko ok.Nie wiem co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jestem facet co już widać w moim profilu.

 

andrzej_m55 - takich wątków czytałem dużo, niestety mało z nich wynika. Dodatkowo w moim przypadku na gazie jest totalnie ok. Dzięki i tak za linka - będę zrobić diagnostykę silnika - dam znać co mi pokaże.

 

ursus - filtr wymieniałem jakiś czas temu, pompy paliwowej nie sprawdzałem. Pierwszy lepszy mechanik sprawdzi ciśnienie?

 

michu71 - u mnie chyba zawsze szarpie na benzynie. Rzadko kiedy staram się ujechać tak więcej niż kilkadziesiąt metrów bo nie mam nerwów ??? Muszę kiedyś sprawdzić jak się zachowa po długiej jeździe na gazie, ale obawiam się, że będzie tak samo.

 

Mam jeszcze pytanie czy to tylko "miasteczkowa legenda"?

"jezdzisz na gazie, tankoj benzyne 98 oktan (gaz ma ponad 100) dławienie podczas jazdy na benzynie spowodowane jest tym ze silnik jest (przyzwyczajony) do wysoko oktanowego paliwa"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

silnik jest (przyzwyczajony) do wysoko oktanowego paliwa"

miałem odłączoną pompę bo pękł mi wężyk i odpalałem na LPG po naprawie i próby jazdy na benz. nie widziałem zmian więc to może być mit

często jeden z kolegów aspius zaleca w takich przypadkach STP

warto spróbować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Przeważnie w samochodach z gazem lecą pompy albo koncówki wtrysku. Zmierz ciśnienie, odczytaj błędy i będzie wiadomo. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Kontrola błędów nic nie wykazała - cały czas mrugało 12.

 

Mam nadzieję że jeszcze w tym tygodniu uda mi się umówić z mechanikiem sprawdzić pompę paliwową - dam znać jakie będą efekty.

 

Z trochę innej beczki - to normalne w Astrach że po włączeniu silnika i przygazowaniu obrotów do 2000 słychać przepływ (chlupanie) wody? :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam lekko temat.

 

Właśnie wróciłem od mechanika, pompa paliwowa podaje dobre ciśnienie. Co ciekawe mechanik stwierdził, że "zalewa benzynę" i "ciekawe ile on pali", w sumie to nie wiem...

 

We wtorek zostawię samochód na cały dzień u mechanika i metodą diagnozy i/lub wymiany części może uda się dojść. Boję się trochę o swój portfel :mrgreen: i mam nadzieję, że będą efekty dochodzenia.

 

Na pewno dam znać na forum co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności