Skocz do zawartości

Dławienie się Astry na benzynie (na gazie ok)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Micu ciesze sie ze pomoglo. Ale swoją drogą to ta wymiana zajmuje 10 min. i potrzeba do tego tylko śrubokreta i klucza do swiec. A czesci okolo 160 zł.

Być może tyle kosztują części (wolałem nie sprawdzać), ale w moim przypadku oprócz śrubokręta zabrakłoby wiedzy. No i skąd miałbym wiedzieć, żeby właśnie to wymienić, znając różne przypadki z tego forum...

Odnośnie cen - dzisiaj obdzwoniłem kilka zakładów w sprawie wymiany oleju. Myślałem, że wyniesie mnie to 50 zł, ostatecznie zapłaciłem 80zł, a wołali też i 35zł za l oleju + np 60zł robocizna :)

Tamtemu mechanikowi chociaż zapłaciłem za wiedzę, "nosa" i poświęcony czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z ostatniej chwili :D

 

Panowie ( mówię do tych co maja problem z szarpaniem na benzynie podczas ruszania na zimnym silniku albo i nie tylko) ostatnio trafiłem do elektromechanika, bo siadł mi automat świateł. Na drugi dzień mechanik dzwoni ze siadł mi również akumulator. Piana z pyska ale wyłożyłem te 300zł na nowy i co się okazało. Wszelkie problemy z szarpaniem na benzynie, czy jak u mnie problem z centralnym co jakiś czas, lub z słabo pracującymi wycieraczkami minęły. Okazało się ze akumulator był na końcu swojego żywota i pompa wolno pracowała nie mając odpowiedniego napięcia ( czy jakoś tak ) przez co szarpało autem. Teraz już śmiga jak szalone, mam wrażenie że nabrało na werwie. Polecam podpięcie innego akumulatora może i wam pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator był na końcu swojego żywota i pompa wolno pracowała nie mając odpowiedniego napięcia

akumulator mógl być jeszcze dobry,ale klemy zaśniedziałe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

pigmalion, tak tyle że jeśli akumulator jest słaby to odczujesz to przy uruchamianiu auta

najczęstszym takim problemem jest masa między alternatorem a silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator padł doszczętnie, nie dało się naładować. Zapalanie bez problemu przez 1,5 roku łapał za pierwszym razem. Wycieraczki szarpały na szybie od 5 miesięcy, również i szarpanie było od 5 miesięcy. Kto ma problem niech jednak podłączy inny akumulator jak pomoże to dobrze i tak większość nie wie jak sobie poradzić z tym wiec..

 

 

andrzej_m55 no może i tak być, ale w moim przypadku siadł doszczętnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też fiksował na obrotach czasami, a zwłaszcza przy nagrzanym silniku uruchamianym przy wysokiej temperaturze na zewnątrz (silnik 1,6SZR 75km)- pomogło mi na ten problem wyczyszczenie krokowca i zaworu EGR i sam się zdziwiłem jak zobaczyłem niezły nagar wypływający przy płukanku nitrem, ale objawy ustąpiły...Zaworu EGR całego nie rozkręcałem bo ciężko go złozyć potem i właściwie ustawić, odkręciłem go z podstawką i ładowałem mu nitro przez śrubę regulacyjną do środka, a podstawkę czyściłem już dokładnie, chwila oczekiwania na odparowanie resztek i pomogło :D Roboty niewiele przy tym silniku bo do odkręcenia 4 śruby na gwiazdki- może komuś pomoże...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam trochę temat z racji tego, że problem okazał się jeszcze nie być rozwiązany.

Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka silnika - kod błędu 13, czyli "Sonda lambda - brak sygnału". Zaświeciła się kiedy jechałem na benzynie, tak więc to może być pewien trop :wesoly: Dam znać jak już będę wiedział czy to była wina sondy Lambda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności