Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ja w końcu kpiłem tańsze bosch'a i nie polecam bo po przejechaniu 3 tys km znowu mam drżenie kierownicy przy hamowaniu :mrgreen: chyba ze to spowodowane jest czyms innym bo troche mi trudno uwierzyc zeby markowe tarcze tak szybko sie wypaczyly zwłaszcza że nie zaliczyłem żadnej kałuży ani nic takiego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A wyczyściłeś piastę przed montażem tarczy? Bo to jest najczęstszym powodem tak szybkiego wypaczenia tarczy.

 

 

To nie muszą być power disc'i, ale tak czy siak kup tarcze i klocki markowe. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że nas nie zawiodą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A wyczyściłeś piastę przed montażem tarczy? Bo to jest najczęstszym powodem tak szybkiego wypaczenia tarczy.

 

 

To nie muszą być power disc'i, ale tak czy siak kup tarcze i klocki markowe. Lepiej zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że nas nie zawiodą.

 

mechanior czyścił wszystko druciana szczotą, ostukał młotem, wszystko było ok. po założeniu kółka się kręciły elegancko i nic nie obcierało. Na a BOSCH to chyba dobra marka zwłaszcza ze kosztowały niewiele mniej niż ATE. Specjalnie nie brałem polskich zamienników i się przejechałem. wyważenie kół nic nie zmieniło. co ciekawe najbardziej czuć drżenie jak lekko nacisnę pedał hamulca przy np 100-80km/h. przy bardzo mocnym naciskaniu jest w miarę ok. Kiedyś jak miałem krzywe tarcze to mi aż dudniło przy hamowaniu i było czuć bicie pod pedałem. teraz mam dziwne wrażenie że przy lekkim naciskaniu hamulca przednie koła traca kontakt z nawierzchnią -kiera drży i dostaje dziwnej lekkości jak nią poruszam. Tak jakby mcphersony sie telepały całe albo co... moze to amory do wymiany mimo że na badaniu wykazały 70% sprawności (swoją drogą coś tam mi metalicznie skrzypi jak przejeżdżam po progach) :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko spoko tylko, że wydałem 1000zł na tarcze z klockami i są właściwie bez zużycia (maja raptem kilka tys przebiegu). Myślałem żeby tarcze przetoczyć tylko nie bardzo wiem gdzie to zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja w końcu zafundowałem swojej Asterce tarcze i klocki Lucasa. Tarcze wentyle kosztowały mnie 150zł (2szt) a klocki 75zł - chyba niezbyt drogo. W tym tygodniu założę może nawet jutro (zależy od pogody). Dam znać jak się sprawują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności