Skocz do zawartości

Głośniki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Niedawno kupilem Astre II z 2003r. i sa tam zamontowane fabrycznie cztery głośniki. Moze ktos wie jakie montowali w Astrach glosniki ( producent , moc itd.). Nie chce grzebac poniewaz boje sie ze cos uszkodze. Bylo tez radio Car 300, oczywiscie bez kodu wiec kupilem JVC na CD. Jednak nie mozna zbyt glosno pograc bo charcza glosniki. Moze je warto wymienic? Tylko na jakie? (Glosniki oczywiscie).

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z przodu glosniki sa wystarczajace tylko w polaczeniu z tylem czyli gdy razem graja jednakowo powoduje to ze glosniki charcza gdyz te z tylu sa za slabe zmien glosniki tylko z tylu lub wycisz je na radiu a na tylna pulke kup dwa glosniki basowe i podlacz je przez wzmacniacz jako subofor ,bas wyregulujesz na wzmacniaczu tak jak ci sie bedzie podobac i bedzie pieknie gralo ja tak mam i mi wystarczy masaz plecow murowany,ja mam basy na polce ze wzgledu ze potrzebuje miec wolny bagaznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Pomysł wstawienia głośników niskotonowych nie jest dobry, bo do tego nadają się głośniki Free Air. Głośnik niskotonowy bez obudowy będzie podatny na uszkodzenia mechaniczne. Membrana będzie osiągała duże amplitudy, a tak naprawde nie będzie wiele słychać, nie wyciągnie się z głośnika niskiego basu.

 

Autor tematu nie wypowiedział się, ktore głośniki charczą.

Czy w radiu ustawione jest podbicie basów? U mnie przy seryjnych głośnikach przy basie na poziomie 0 można rozkręcić radio niemal do końca i nic nie słychać.

Niestety, seryjne głośniki pozostawiają wiele do życzenia, szczególnie słychać brak wysokich tonów. Jeśli szukasz tanich i w miare dobrych głośników: Phonocary z serii Y-Line z kopółkami http://www.allegro.pl/item182882635_swietny_zestaw_glosnikow_phonocar_z_tweeterami.html

Dużo dałoby samo wytłumienie drzwi, głośniki zyskałyby na dynamice, basie, zmniejszyłoby się wychylenie membrany - prawdopodobna przyczyna charczenia głośnika. Niewykluczone, że oderwały się kopółki "wysokotonowe" w głośnikach i przy większych głośnościach walą o membrane, ale to raczej mało prawdopodobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy seryjnych głośnikach przy basie na poziomie 0 można rozkręcić radio niemal do końca i nic nie słychać.

Hmmm, lord, masz głośniki do wymiany? :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wstawienia głośników niskotonowych nie jest dobry, bo do tego nadają się głośniki Free Air. Głośnik niskotonowy bez obudowy będzie podatny na uszkodzenia mechaniczne. Membrana będzie osiągała duże amplitudy, a tak naprawde nie będzie wiele słychać, nie wyciągnie się z głośnika niskiego basu.

 

 

I tu sie nie zgadzam z toba w mojej asterce mam 3 letnie basy 25cm zwyklej firmy i bas jest gleboki membrana ladnie skacze a bas jest taki ze drzy mi cale siedzenie sa oczywiscie podpiete pod wzmacniacz Toxic 2X240W rms a glosniki maja 2x300 rms i gra pieknie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności