Skocz do zawartości

Bezradnosc mechanikow i naciaganie na koszta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem wlascicielka Opla Astry 1,6 8 V z 99 roku-Kombi...Kupilam go w kwietniu tego roku zanim zalozylam gaz udalam sie do serwisu poniewaz auto mi gaslo przy naglym wyluzowaniu go.Komputer wykazal zawor recylkulacji spalin-wymienilam (prawie 300 zl.)tydzien potem zalozylam gaz i jakis czas bylo ok a moze i nie bylo a ja nie zwrocilam uwagi...ale auto zaczelo mi skakac na biegu jalowy tzn.jak go odpalam za kazdym razem na benzynie to mi skacze,jak go przelanczam na gaz to jest ok...ale...nadal jak jade szybko i przed skrzyzowaniem lub swiatlami wyrzucam go na luz to mi gasnie aha i od czasu do czasu zapali mi sie kontrolka silnika-komuter nic nie wykazuje ani u mechanika ani u gazownika wymienilam juz (olej,rozrzed-komplet z pompa,filtry oleju,paliwa,powietrza,zimering,paski,silniczek krokowy,swiece)mechanicy sa bezradni i cigle mi kaza cos wymieniac a to niestety kosztuje teraz mi powiedzieli ze podejzewaja sonde lambde-co mam robic???Oni mysla ze jak baba to ja mozna naciagnac na koszty....udaje im sie niestety to chociaz od 2 miesiecy dalam sobie spokoj i tak jezdze chociaz mnie to drazni a przed skrzyzowaniem(przy szybkiej jezdzie) hamuje w wiekszosci silnikiem zeby mi nie gasł...Dziekuje i pozdrawiam...Mam nadzieje ze mi ktos cos doradzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

monia7676, mam opel scanner bys nie musiala podlanczac pod kompa u mechanika i za to placic( u mnie za free zczytam bledy jak cos) mam rowniez sonde lambda( 4 przewodowa,walnieta bo wywala na niej mi blad,ale jak cos mozna podmienic i zobaczyc czy cos sie zmieni) oczywiscie w GDAŃSKU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia7676, mam opel scanner bys nie musiala podlanczac pod kompa u mechanika i za to placic( u mnie za free zczytam bledy jak cos) mam rowniez sonde lambda( 4 przewodowa,walnieta bo wywala na niej mi blad,ale jak cos mozna podmienic i zobaczyc czy cos sie zmieni) oczywiscie w GDAŃSKU

Ojejku dziekuje bardzo ale ja nistety mieszam na Gornym Slasku wiec raczej jest to nie mozliwe zebym mogla podjechac do Pana ale dziekuje bardzo za pomoc....

 

[ Dodano: Wto Sie 25, 2009 17:51 ]

jesli moj Opel nie ma przeplywomierza to co to moze byc?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpadnij do mnie, też mam opel scanner :) A co do mechaników to rzeczywiście bardzo ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć dobrego. To że nie potrafią nic poradzić wynika po części z chęci naciągnięcia klienta, ale też niestety w dużej mierze z braku wiedzy i doświadczenia. Nawet w ASO odwalają fuszerę biorąc za to ciężkie pieniądze. Dla nich, niestety co przykre, liczy się tylko klient z nowym samochodem. Taki czasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,jak go przelanczam na gaz to jest ok...ale...nadal jak jade szybko i przed skrzyzowaniem lub swiatlami wyrzucam go na luz to mi gasnie

może zdmuchuje Ci gaz,w takiej sytuacji należy troszkę przerobić dolot powietrza.Jedni częściowo go zaślepiają,inni ściągają tą rurę dolotową z puchy filtra.

auto zaczelo mi skakac na biegu jalowy tzn.jak go odpalam za kazdym razem na benzynie to mi skacze,

tutaj na początek poradziłbym wyczyścić przepustnicę,na wszelki wypadek jeszcze krokowego i egr-a.

Możesz też odłączyć egr-a i zobaczyć czy będzie szarpało,będzie się wtedy paliła kontrolka silnika.

Piszesz że jak odpalasz na benzynie to tak się dzieje,ale ma znaczenie czy silnik jest zimny czy gorący??

aha i od czasu do czasu zapali mi sie kontrolka silnika-komuter nic nie wykazuje ani u mechanika ani u gazownika

w tej sytuacji możesz poradzić sobie sama,w ten sposób http://opel24.com/tutoriale/tigra/317-odczyt-bdow.html zaoszczędzisz kasę na kompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,jak go przelanczam na gaz to jest ok...ale...nadal jak jade szybko i przed skrzyzowaniem lub swiatlami wyrzucam go na luz to mi gasnie
może ***nie bluźnij!*** Ci gaz,w takiej sytuacji należy troszkę przerobić dolot powietrza.Jedni częściowo go zaślepiają,inni ściągają tą rurę dolotową z puchy filtra.
auto zaczelo mi skakac na biegu jalowy tzn.jak go odpalam za kazdym razem na benzynie to mi skacze,
tutaj na początek poradziłbym wyczyścić przepustnicę,na wszelki wypadek jeszcze krokowego i egr-a.

Możesz też odłączyć egr-a i zobaczyć czy będzie szarpało,będzie się wtedy paliła kontrolka silnika.

Piszesz że jak odpalasz na benzynie to tak się dzieje,ale ma znaczenie czy silnik jest zimny czy gorący??

aha i od czasu do czasu zapali mi sie kontrolka silnika-komuter nic nie wykazuje ani u mechanika ani u gazownika
w tej sytuacji możesz poradzić sobie sama,w ten sposób http://opel24.com/tutoriale/tigra/317-odczyt-bdow.html zaoszczędzisz kasę na kompie.[/quote

 

 

jest to obojetne czy silnik jest zimny czy goracy-zawsze jak go odpalam to mi skacza obroty az do momentu przelaczenia go na gaz....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności