Skocz do zawartości

Bezradnosc mechanikow i naciaganie na koszta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.Tak wiec wypielam ta rure dolotowa do filtru powietrza i reakcja auta byla taka ze zaczelo mi go dusic w czasie jazdy a przy skrzyzowaniach zaczal mi tracic obraty ,poprostu tak mi zaczely spadac ze az auto gaslo nawet jak go pod domem potem jak przyjechalam odpalilam to mi spadal z obrotow wiec spowrotem podpielam rure i znowu jest ok oprocz tego ze dalej przy szybkiej jedzie i wyluzowaniu gasnie....jest jeszcze taka reakcja ze po tym jak mi tamci mechanicy zaslepili czesc tego wlotu tej calej trabki to mi sie wogole jak narazie kontrolka silnika sie nie zapala ale gosnac gasnie mi dalekj przy szybkiej predkosci po wyluzowaniu no chyba ze trzeba wypiac ta rure tylko zeby ta zaslepke zdjac????ciekawe jaka jesdt dalej przyczyna i co nadal boli te moje auto???Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no jak dojezdzam do skrzyzowania tak sie nauczylam jak jezdzilam innymi autami zeby niby na paliwie zaoszczedzic dojezdzajac do np.swiatel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dojezdzam do skrzyzowania tak sie nauczylam jak jezdzilam innymi autami zeby niby na paliwie zaoszczedzic dojezdzajac do np.swiatel

Napewno na luzie nie zaoszczędzisz bo jak jedziesz na luzie to jednak silnik i tak spala paliwo.

 

Lepiej naucz się hamować silnikiem lub biegami http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

monia, zdejmij te "rure od trabki" i zjdejmij tez te okragla zaslepke na filtrze - ona jest na takim sznurku, po prawo na filtrze :D. odepnij ja, i "niech se dynda" :). powinno byc okej.

btw - widze, ze jak na kobitke, jestes troche obcykana motoryzacyjnie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość boss pdk

nie wiem czy wątek rozwiązany i czy ktoś się jeszcze nim interesuje ale może to wina kopułki lub palca w aparacie zapłonowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam Was...teraz doszlo do tego wszystkiego ze auto mi gasnie coraz czesciej i nawet jak stoi pod domem odpalone to sobie gasnie obojetne czy jest zimny czy cieply....do swiatel czy jak do ronda dojezdzamy to musze uwazac bo mi momentalnie spada z obrotow i gasnie a dojezdzajac do skrzyzowan to szybkim ruchem zbijam go z 5 na 4,z 4 na 3,z 3 na 2 i staram sie na 2 biegu pokonac skrzyzowanie a jesli musze sie zatrzymac to niestety mi gasnie.....zapala sie kontrolka i pali sie az dojade do domu w ciagu tygodnia mialam tak juz 3 razy a jak mu nie odbija to jade normalnie czysem nawet mi sie kontrolka nie zapala albo mi sie zapali na chwilke i zgasnie....czekam na podpowiedzi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gaśnięcie na dojazdach to wina tego, że silnik dostaje za dużo powietrza.

 

Proponuję rozwiązać to w ten sposób:

 

Dołączona grafika

 

Bądź tak jak ma to rozwiązane kolega Silvo44

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8cef67a497ab9abb.html

 

Polecam lekturę tematu http://forum.opel24.com/polaczenie-wlotu-i-puszka-filtra-vt23482.htm

 

P.S. Koledzy się pomylili i owszem dojeżdżając na luzie do skrzyżowania, ale na gazie, oszczędzasz go ponieważ sterownik gazu nie odcina go przy hamowaniu silnikiem tak jak jest to na benzynie. Stosując się do tego spalanie spadło mi z 8.5 do 7.5l

 

:):drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności