Skocz do zawartości

ZafiraB a trzy foteliki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wkrótce urodzą mi się bliźniaki, oprócz nich mam już jednego malucha, więc rozglądam się za większym samochodem.

Zastanawiam się między innymi nad Zafirą (także nad Touranem, Scenikiem, VectrąC kombi) i mam kilka pytań:

 

1. jaka jest szerokość Zafiry między podłokietnikami tylnych drzwi?

zdaje mi się że to wymiar krytyczny przy montażu trzech fotelików dziecięcych z tyłu (w trzecim rzędzie nie chcę sadzać dzieci, bo gdzieś trzeba upchnąć podwójny wózek i inne rupiecie). Astra-H na której bazuje Zafira jest jednym z najwęższych w swojej klasie, ale może przy Zafirze coś poprawili?

 

2. ktoś woził trzy foteliki dziecięce z tyłu? albo ćwiczył ustawienie dwa foteliki w drugim rzędzie i osoba dorosła pośrodku (lub obok) do 'obsługi' ich? (wtedy starszy maluch byłby na przednim fotelu pasażera)

 

3. interesuje mnie czy za fotelem kierowcy zmieści się dziecko w foteliku 9-18kg odchylonym do spania? fotel kierowcy ustawiony na wzrost 1.80m

mam teraz Focusa2, który z tyłu jest całkiem przestronny, ale taki numer nie jest możliwy

 

4. czy w trzecim rzędzie foteli da się zamontować fotelik dziecięcy (tak awaryjnie)?

 

moje roczne przebiegi to poniżej 20kkm, więc myślę o silniku 1.8 140KM - czy ma jakieś wady poza mułowatością i rozrządem na pasku?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Mayak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji B to nie jestem pewien ale w Zafirze A zmieścisz 3 foteliki z tyłu ale zależy tez jakie. Ja miałem okazję montować dwa dla większych dzieci (mały podróżnik) i jeden do 10 kg. Z miejscem za kierowcą tez nie ma problemu bo naprawdę jest go dużo, można się nabawić lęku przestrzeni :D. Moja córcia siedzi zawsze za mną i zawsze na leżąco ma fotelik. Z tyłu śmiało można montowac foteliki i te małe i te duże. Ale to wszystko w wersji A ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wersja B nie moze byc gorsza od A :Djarek8v jaki ty masz wzrost?

no ale az tak wiele tam miejsca z tylu nie ma... porownuje np do Mondeo badz Focusa...

nie mozna tez popadac w druga skrajnosc bo siedzi sie wygodnie nogi pasazerow nie dotykaja siedzen 1 rzedu, wiec miejsca jest dosc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem dwa foteliki i podstawkę do siedzenia, albo jedna osoba po środku i foteliki po bokach w drugim rzędzie. W trzecim spokojnie da radę zamontować foteliki, dzieciaki przynajmniej moje lubią tam jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chce trochę odświeżyć temat...bardzo podoba mi się zafira, a niedługo pojawi się kolejny obywatel...będzie nas piątka i obawiam się czy pomieścimy się w zafirze ze względu na te foteliki, możliwości montażu itd. Czy ktoś potrafi jednoznacznie powiedzieć na czym polegają te różnice w ilości pasów 3-pkt w drugim rzędzie? Czy to jest sprawa wyposażenia, fabryki, rocznika itd? No i jak jest z wygodą montażu w 3 rzędzie fotelika dziecięcego, jak się wsiada/wysiada stamtąd - czy przez "bagażnik"? bo podobno kanapa jest nie dzielona....swoją drogą to musi chyba akrobatycznie wyglądać :? A może montowano 3 isofixy w 2 rzędzie? A jeśli tak to od kiedy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jezdzilem w 7mke z dwoma fotelikami w 2gim rzedzie

a poniewaz foteliki byly grupy 0+ z mocowanie pasami za kazdym razem jak sadzalem kogos z tylu trzeba bylo foteliki sciagac, kanape przesuwac do przodu, skaldac oparcie - i w druga strone. to samo przy wysiadaniu.

jesli masz tylko jeden fotelik grupy 0+ zaloz go na srodku :? (bo pas jest zintegrowany z oparciem) bedzie latwiej przesuwac.

nie zakladalem fotelika do 3ciego rzedu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trzeciego rzędu dostajesz się po przesunięciu całej kanapy drugiego rzędu do przodu i uchyleniu oparcia w fotelu.

Ja swoje dzieci w trzecim rzędzie przypinałem jak już siedziały, przez otwarty bagażnik łatwiejsze dojście, a wsiadały normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę kicha, bo w takiej sytuacji (3 foteliki) jeżeli chcę kogoś wpuścić/wypuścić do 3 rzędu i nie przez bagażnik, to muszę 1 fotelik z kanapy wymontować za każdym razem???!

Dżizus, chyba tylko autobus mi zostaje do wyboru :beer: A co do pasa zintegrowanego z fotelem na środkowym siedzeniu to wiem napewno, że nie w każdej zafirze on jest, zwykle spotykałem tylko biodrowy i to wyklucza montaż fotelika na tym miejscu....coś mi się wydaje, że na zafirę przyjdzie poczekać aż maluchy wyrosną z fotelików

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Krzysiek_rz

Witam

U mnie w "drugim" rzędzie na srodkowym pas jest zintegrowany z fotelem i ztego co widziałem inne zośki A to tak wlaśnie jest. A co do dzieciaków to bardzo lubią jeżdzić w bagażniku. Pół biedy ze starszą która jeżdzi tylko na podstwce pod pupę i znią niema problemu bo sama się zapina, ale średnia jężdzi jeszcze w foteliku a zapinanie samego fotelika i dziecka wnim w "trzecim" rzędzie do przyjemnych nie nalezy, tak więc zazwyczaj narzazie cała nasza 5 jeżdzi na fotelach w 1 i 2 rzędzie a w bagażniku wózek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności