Skocz do zawartości

zachowanie opon


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem śliskie matadory na niby dużo lepsze - continentale ecocontakt3. Jest dużo lepiej na mokrej nawierzchni ale koszmarnie zachowują się w koleinach. Podczas wyprzedzania, kiedy trzeba z nich wyskoczyć a potem wrócić - śmierć w oczach...opóźniona reakcja, kołysanie, nawet 0,5-1 metr na boki!!! Podczas jazdy powyżej 80 km/h trzeba nieustannie korygować tor jazdy, po kilkuset km na polskich krajówkach ma się serdecznie dość. Pytanie: czy to jest wina asymetrii bieżnika tej opony??? Czy może jest to kwestia szerokości i profilu? Odkryłem dziś, że podobno do takiej astry (jak w profilu) fabrycznie montowano 155/80 r13, a ja od zawsze zakładam 175/70 r13...Coś z tym muszę zrobić bo taka jazda wreszcie źle się skończy

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki jeździłem na 175/70/13, było oki.

Przy 195/50/15 jest już nieciekawie.

Szerokość i profil robi swoje.

A jeszcze jak masz miękki zawias, to współczuję......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

175/70 r13 i 155/80 r13 i rzuca w koleinach?? :-(

Coś masz nie tak z zawieszeniem. Przy takim profilu powinien iść jak po sznurku.

Gyby to było 195/50R15 to wtedy ma prawo ciągać ale nie o metr czy pól metra! Ja bym zaczął od porządnego sprawdzenia zawieszenia bo to co opisujesz napewno nie jest normalne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej zamianie to raczej nie powinno być odczuwalnej zmiany,tymbardziej że zamontowałeś fajne oponki.Jedno pytanie-zamontowałeś nowe opony? Jeśli tak to szukałbym problemu w zawiasie.Osobiście zmieniłem 205/55/16 na 225/40/18 o oczywiście jest różnica ale bez tagedi, bardziej odczuwam nasze drogi, a na koleinach to musze się pilnować.Najbardzie byłem zadowolony z tej zamiany na autostradach Wegier i Chorwacji :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tu

Chce kupić nowe oponki i mam dylemat które wybrać z trzech rodzajów bo tylko taka cena w chodzi w grę.Które będą najlepsze

-Dębica

-Fulda

-Firestone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację, musze sprawdzić zawieszenie

 

[ Dodano: Wto Wrz 29, 2009 10:33 ]

No i po sprawdzeniu zawieszenia dowiedziałem się, że jest w świetnym stanie...Zwalam winę już tylko na te oponki, może dodać trzeba do tego miękkie sprężyny...Niedługo zmienię na zimówki i będzie chwila prawdy

 

Na zimówkach problem znikł :lol: Wniosek jeden - opinia którą przeczytałem w jakimś sklepie oponiarskim jest prawdziwa. Letni asymetryczny Continental ecocontact 3 w rozmiarze 175/70 r13 jest mega niestabilna w koleinach, przynajmniej w astrze o miękkim zawieszeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności