Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości w astrze ?


Gość asterix27

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w astrach montowane są fabrycznie ograniczniki prędkości ? Wczoraj jechałem 195 km/h (oczywiście nie w Polsce:) ) i ani grama więcej nie chciał pójść. Wydawało mi się że koniec był już przy 180 km/h a dodatkowe 15 km/h wynikało raczej z ukształtowania terenu. Myślałem że zamknę licznik ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sory ale nie wymagaj cudow od 1,6

195 licznikowo to i tak duzo ;)

 

p.s. opel nie montowal ogranicznika do zadnego auta :?:

to jest stosowane w autach mogacych rozwijac powyzej 250 km/h

(niemieckie przepisy homologacyjne o ile dobrze pamietam)

ze stajni z gwiazda na masce i z bawarii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że zamknę licznik

... to zmień sobie licznik - max 130 żeby było, bo chyba Ci się kraje pomyliły ... piratów u nas dostatek ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że zamknę licznik

... to zmień sobie licznik - max 130 żeby było, bo chyba Ci się kraje pomyliły ... piratów u nas dostatek ...

Sorry że to powiem ale chyba nie potrafisz czytać. Napisałem wyraźnie że nie w Polsce. Na naszych drogach strach przekroczyć 60 km/h. Są w tak beznadziejnym stanie że gorsze są tylko w Rumunii i na Ukrainie. Do tego są bez przerwy remontowane a zupełnie nie widać efektów. Myślę że ten silnik jest w stanie osiągnąć 220 km/h, tyle że coś mam wrażenie mu na to nie pozwala. Przy 195 km/h czuć że jeszcze dużo można ale się nie da (pedał gazu przy podłodze). Oprócz tego że jest głośniej w środku nie ma żadnej różnicy w komforcie jazdy. Kierownicą nie trzęsie, ładnie się trzyma drogi. Szkoda że więcej się nie da.

 

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 23:53 ]

Wczoraj jechałem 195 km/h

to i tak więcej jak normalnie

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/opel/astra/ii-g-kombi-1.6-16v-101km.html

To rzeczywiście trochę więcej niż tu podają więc nie jest źle. Co do spalania to przesadzili. Bliżej prawdy są dane od kierowców. Ja nie mam wprawdzie kombi ale w cyklu mieszanym (miasto + A4) pali mi w granicach 6.2 - 6.6 l/100km. Rekordowo w moim zanotowałem 5.9 l/100km (temperatura powietrza na zewnątrz około +25 st. C, etylina 95, spokojna jazda A4 nie przekraczając 110 km/h, bez włączonej klimatyzacji)

 

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 23:56 ]

Może na 98 pójdzie lepiej

lotnicze wlej :D???:?:

Dobry pomysł :beer: Tak właśnie zrobię i sprawdzę na A1 którą mam nadzieje w końcu otworzą :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie potrafisz czytać. Napisałem wyraźnie że nie w Polsce.

... ooo, zaraz problem :?: - fakt, że nie doczytałem ???

Rekordowo w moim zanotowałem 5.9 l/100km

...ciekawe ile zje przy Twoich wymarzonych 220 ... Pozdro ... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wprawdzie kombi ale w cyklu mieszanym (miasto + A4) pali mi w granicach 6.2 - 6.6 l/100km.

Jak jeździsz jak emeryt to masz takie spalanie, u mnie norma to 7,5-8 l, raz tylko udało mi się zejść do 6,5l/100km bo droga była przez wioski i 100km/h to było max.

Na autostradzie udało mi się 200 km/h osiągnąć na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności