Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości w astrze ?


Gość asterix27

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie że nie jeżdżę jak emeryt. A4 - 130 km/h i dużo po mieście. To co napisałem na temat spalania to było naprawdę minimum jakie udało mi się osiągnąć. Jak bym nie jeździł to średnie spalanie nie chce wyjść powyżej 7l/100km. 195 km/h + miasto i też średnie 7l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość leszek 398

Oj, oj jak ludzie zwykłymi "tyłkowozami" o mocy 100KM chcą "zamykać liczniki" i mknąć 220km/h :D to takie super sportowe auto o mocy blisko 600KM i nawet 2 razy większej masie powinno wyciągać przynajmniej 520km/h i lecieć ze 2metry nad drogą :D

 

A co do "super osiągnięć" :D

W innym dziale, w temacie "Kto ile jechał swoim Oplem"(który obecnie chyba jest zablokowany) na początku mojej przygody z tym forum, gdy miałem inne konto (które pozniej zostało usunięte) i Kadetta, wypisałem że mój najzwyklejszy 1.4i 60KM na LPG! leci "z przepaści" 180km/h :lol: i jeszcze mi wstyd :wesoly: bo jak pózniej zweryfikowałem to z GPS, okazało się, że przy tych 180 :D jest 152 :(:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak pózniej zweryfikowałem to z GPS, okazało się, że przy tych 180 :D jest 152 :D:D

To masz coś nie tak albo z licznikiem albo z GPSem. GPS pokazuje około 8km/h mniej niż licznik przy prędkościach do 100 km/h i około 12-15 km/h mniej niż licznik przy prędkościach powyżej 100 km/h. Prawie 30 km/h różnicy to jest coś nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

To masz coś nie tak albo z licznikiem albo z GPSem. GPS pokazuje około 8km/h mniej niż licznik przy prędkościach do 100 km/h i około 12-15 km/h mniej niż licznik przy prędkościach powyżej 100 km/h. Prawie 30 km/h różnicy to jest coś nie tak.

Od roku dożynam już inne auto- mocniejsze, młodsze i o niebo lepiej wyposażone od kadetta, a obecnie silnik(C14NZ), skrzynia biegów (F10) i instalacja LPG (II generacja) z mojego kadecika hula już w astrze F kombi :D bebechy przeżyły budę :lol:

Przekłamania..... może w tych najnowszych elektronicznych licznikach jest tak jak piszesz, ale w tych typowych starych mechanicznych jak w kadecie przekłamania (prędkościomierz a GPS) są wprost proporcjonalne do zwiększania prędkości, czyli czym szybciej jedziesz tym więcej licznik kłamie. No, ale ogólnie wszyscy z tego są zadowoleni :D:D:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czym szybciej jedziesz tym więcej licznik kłamie.

 

Dokładnie tak jest (o czym zresztą napisałem), tyle że u mnie w granicach o których napisałem powyżej. Być może rzeczywiście w starszych licznikach przekłamania są aż tak duże. Nie będę się spierał bo nie mam jak tego zweryfikować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przekłamanie licznika to u mnie na oponach 195/60/R15 przy prędkości licznikowej 150 GPS pokazuje 145. Przy mniejszych prędkościach do około 100 km/h licznik prawie że pokrywa się z GPS różnice rzędu 2-3 km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto powiedzial, ze opel nie montuje ograniczników prędkosci. Dla jasnosci- gadasz kolego glupoty. Rzuć okiem na silniki: Z20LET, Z20LEH i 2.8 biturbo z vectry OPC! Kazdy z tych silnikow wyciska 250km/h (i nie wiecej, bo jest downgrade momentu obr.). Fakt ze z20LET z orginalnym softem ciężko zebyh poszedł wiecej- zalezy od egzemplarza.

Jasne tez, ze 1.6 nie ma ogranicznika- bo po co..?! przekłamywanie licznika zalezy od wielu czynnikow- począwszy od rozmiaru opon, skonczywszy na ustawieniach komputera (ustawianie techem etc).

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaakkkkk......

To dam wam ciekawostke.

Kumpel ma w astrze F c20ne i F16WR.

Hamownia pokazała max prędkość:

Dołączona grafika

Ja mam c20xe i F16WR

Ciekawe, ile pokazało by u mnie, jak ja nie mam odcinki paliwa :P:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności