Skocz do zawartości

płyn w chłodnicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Jestem początkującym właścicielem corsy C (1.0 ZX 2002) od jakiegoś czasu zauważyłem nieznaczny ubytek płynu w chłodnicy pod samochodem nie zauważyłem by były jakieś wycieki. Co może być przyczyną ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzić stan oleju w silniku jak jest ponad stan to uszczelka pod głowicą to jest wariant najgorszy :?: następnie sprawdzić pod wykładziną od strony pasażera bo może cieknie nagrzewnica i po trzecie obserwować złącza koło termostatu i pozostałych przewodow gumowych :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Podłączam sie pod temat. Chciałbym sam wymienić płyn chłodniczy w swojej Corsie.

I w związku tym pytania:

1. Czy przy chłodnicy jest jakiś zawór spustowy?

2. Co należy zrobić żeby wyleciał cały płyn? (czy trzeba odpalić samochód i poczekać aż temperatura wzrośnie i otworzy sie termostat?)

3. Jak dobrze odpowietrzyć układ?

4. Może jakieś cenne uwagi?

 

 

Dzięki!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy chłodnicy jest jakiś zawór spustowy?

Nie ma.Ja spuszczam przez odkręcenie czujnika od wentylatora.

Co należy zrobić żeby wyleciał cały płyn?

Cały płyn nigdy nie wyleci, podobno w bloku jest jakis korek spustowy, ale nigdy go nie znalazłem.

Jak dobrze odpowietrzyć układ?

Odpowietrznikiem jest czujnik temperatury na zegary, ten grzybek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie myślę bo jedni mówią żeby nie mieszać płynów chłodniczych bo się galaretka zrobi inni mówią że można jeszcze, inni że o tym samym składzie tylko można mieszać.

A jak ktoś kupuje samochód i nie wie co ma wlane?? A z tego co piszecie to płynu się nie da spuścić całkowicie. Więc jak doleje innego to będzie galaretka ?? :lol: :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz aluminiową chłodnicę to kupujesz własnie do takiej a na pewno był zalany do alu. więc nie masz co się martwić :lol: te płyny się mieszają :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie płyny na rynku są przystosowane do alu. Co możesz zrobić, to kupić płyn o takim samym kolorze(występują zielone niebieskie żółte itd) Ja zawsze tak robię i jak na razie nic złego się nie stało.

 

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2007 21:32 ]

Jeszcze jedno. Jeżeli już coś robisz przy płynie to warto sprawdzić czy nie zamarznie w niskiej temperaturze. Ja nabieram w strzykawkę odrobinę płynu i wkładam do zamrażarki(do takiej która chłodzi do około20na minus). Jeżeli nic się z nim nie dzieje to znaczy że jest dobry. Pewniejszym sposobem jest sprawdzenie areometrem (ASO)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności