Skocz do zawartości

Znowu o swapie ;)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już o tym było prosze moda o usunięcie tego tematu :P

 

Szukałem w necie i na forum ale nic nie znalazłem .

Mój silnik dogorywa i szukam jakiegoś lepszego . Był tu temat wcześniej w którym podpowiedziano mi , że na miejsce mojego starego 1,4 NZ można wsadzić tylko 1,6 NZ .

Powien człowiek podpowiedział mi , że któryś z silników GM z palety Daewoo pasuje , pytanie tylko który ? Może ktoś posiada wiedze na ten temat , bedę wdzięczny ,chce kupić idealny silnik ,tak żeby cieszyć sie z Kadetta na długi czas .pozdr....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Powien człowiek podpowiedział mi , że któryś z silników GM z palety Daewoo pasuje , pytanie tylko który ?

te auta są nawet w środku identyczne jak mój kadzio wiem bo oglądałem

silnik jest identyczny

mówię o silniku C16NZ

 

tu zobacz

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=34731&highlight=swap

 

jest tych tematów trochę to jest tylko jeden z nich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ,niestety linki znam i nie mówią one mi zbyt dużo :lol: . A jakie oznaczenie i parametry ma silnik Daewoo pasujący do mojego Kadetta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, bo do koreańczyków wkładają raczej silniki z opla, przeważnie c20xe i pasuje, wiec w drugą stronę tez musi pasować.

pewnie łapa od rozrządu do przespawania i może kombinacja z kablami - nie wiem, czy standardy opla są takie same jak w deeeuuuuuu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o silniku C20NE ? Przez wielu jest uznawany za jeden z najlepszych silników opla...

W kadecie będzie bardzo przyjemnie ciągnął do przodu (115KM przy tej wadze to już coś przyjemnego ) a i spalanie będzie mniejsza niż w C16NZ. Ja swojego swapowałem właśnie z C16NZ na C20NE i jestem megazadowlony :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale przy zmianie z 1,4NZ na C20NE to poza silnikiem musze wymienić ? skrzynie i elektrykę ? prosze o rozwiniecie tematu :wesoly: no no 2liteki to żeś mie kolego zacarował tym bardziej ze mam przyczepę kempingową :lol: pozdr...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Ja właśnie zrobiłem swapa z 14nz po awarii paska rozrządu na 16 nz i musiałem zmieniać też skrzynię biegów, bo stara czwórka miała za mały kosz na koło zamachowe. Dzięki temu mam teraz c16nz i 5 biegów. Przełożyłem również aparat zapłonowy, więc nie musiałem zmieniać elektryki. Monowtrysk i ECU pozostały od c14nz i na moim 16nz chodzi bezproblemowo. Zobaczymy co będzie dalej. Potrzebowałbym jedynie opisu jak wymienić hydropopychacze bo na 4-tym mi klepie, ale to poszukam na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności