Skocz do zawartości

Gaśnie przy zatrzymaniu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem dużo wątków odnośnie falowania obrotów i tak dalej. U mnie objaw jest inny ale pomimo to stosowałem wskazówki z falowania.

 

W mojej Zafira problem jest następujący:

 

Mam ją w automacie i gaśnie mi podczas zatrzymywania na skrzyżowaniu. Nie jest to cały czas tylko po dłuższej jeździe np 1h i jak silnik jest ciepły. Ostatnio kilka razy pojawił mi sie check engine i pojechałem do serwisu. Stwierdzono usterkę przepływki i wymieniono. Problem pojawia się dalej bez zapalania kontrolki check. Czyszczono już mi nawet przepustnicę, powiększano w niej jakieś otworki i dalej bez żadnego skutku. Samochód gaśnie przy podjechaniu do skrzyżowania. Na komputerze nie ma już żadnego błedu. Może ktoś miał podobne objawy i coś podpowie bo ja już nie mam siły z serwisami… Powiedzieli że trzeba wymienić przepustnicę a to koszt... nawet nie chceo tym myśleć... już i tak ładnie mnie to kosztowało a efekt zerowy!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasnie tylko na lpg czy tez na benzynie? Mnie tez tak gasla, albo schodzila do 500 obrotow i tak skakala... gasnie przy dynamiczniejszym hamowaniu (nie chodzi o hamowanie z piskiem opon oczywiscie), czy moze przy kazdym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasnie tylko na lpg czy tez na benzynie? Mnie tez tak gasla, albo schodzila do 500 obrotow i tak skakala... gasnie przy dynamiczniejszym hamowaniu (nie chodzi o hamowanie z piskiem opon oczywiscie), czy moze przy kazdym?

Gasnie na benzynie i gazie. Gaz mam po przeglądzie i wymianie filtrów, świec itd... Mi tylko gaśnie obroty utrzymują się na stałym poziomie między 0.5 a 1.0 (ok 0.http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cool.gif Gaśnie przy normalnym hamowaniu ale nie każdym i to jest dziwne... W Twoim przypadku co było nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku gaslo (chyba) tylko na gazie. Gaz byl tez po regulacji, filtry powietrza i gazu wymienione, a gaslo czasem nawet jak bieg zmienialem (oczywiscie robiac to przez kilka sekund). Samochod tracil szybko obroty i nie zatrzymywal sie na 800-900 tylko gasl. Podregulowalem gaz z kolega i przeszlo jak reka odjal - mam gaz 1 generacji, wiec wystarczylo napiecie z sondy lambda i teraz smiga i nie gasnie. Dziwne, ale prawdziwe.

 

No i rure laczaca kolektor i filtr powietrza zdjalem (z kolektora). Jezdze tak teraz i nie mam juz tego wkurzajacego problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku gaslo (chyba) tylko na gazie. Gaz byl tez po regulacji, filtry powietrza i gazu wymienione, a gaslo czasem nawet jak bieg zmienialem (oczywiscie robiac to przez kilka sekund). Samochod tracil szybko obroty i nie zatrzymywal sie na 800-900 tylko gasl. Podregulowalem gaz z kolega i przeszlo jak reka odjal - mam gaz 1 generacji, wiec wystarczylo napiecie z sondy lambda i teraz smiga i nie gasnie. Dziwne, ale prawdziwe.

U mnie ten problem jest na benzynie więc nie mam czego szukać w instalacji gazowej... Pozatym mam 2 generacji sekwencję BRC założona w dobrym zakładzie bo nie chciałem jakiś palących check engin z powodu gazu itd... Dzięki za podpowiedź ale w moim przypadku nie pomoże http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif czekam na inne sugestie

 

[ Dodano: Wto Wrz 22, 2009 22:26 ]

niestety widzę że nie za wiele osób miało podobny problem więc działam sam w tej kwestii. Aktualnie odpiąłem przepływkę i auto nie gaśnie!!! Pali się tylko chceck engine ale to normalne bo brakuje mu pomiarów na komputer... Może ktoś teraz coś podpowie czego szukać? gdzieś w kablach czy jak? Przepływka jest założona nowa oryginalna GM i na niej gaśnie a po odpięciu jest ok... To poprostu jakieś czary... Zaznaczam że problem jest na gazie i benzynie... Instalacja już ma przejechane ok 20tyś i jest po przeglądach zmianach filtrów itp... może ktoś wie czy przy zakładaniu instalacji nie ingerują w kable od przepływki? bo może tam gdzieś nie ma styku? no i czy po założeniu instalacji gazowej przy przełączeniu na benzynę samochód omija cała instalacje gazowa i jest tak jak na początku bez instalacji czy też kable są naruszone? Pomocy!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto gaśnie na wolnych obrotach

 

Witam, mam podobny problem ... i nikt nie moze znalezc przyczyny komputer nic nie wykazuje. Opel Astra II 2003 ,bęzyna /gaz wersja G, problem: nie równa praca silnika na wolnych obrotach, gdy obroty spadają auto głasnie . Co może być przyczyną. Ostatnio wymieniałam świece na nowe ( oryginalne ). To samo się dzieje na bęzynie i na gazie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam lepszy "przypadek" Astra H 2006 r diesel automat.Trzy tygodnie temu jade sobie (miałem włączone dużo "odbiorników prądu) jadę nagle "cyk" ! wszystko się wyłączyło w tym silnik i światła... została kontrolka aku i oleju.Uruchomiłem bez probemu i pojechałem dalej , rzecz stała się na 3 biegu.Trzy tygodnie spokoju i parę dni temu znowu ( 4 bieg) tym razem z odbiorników prądu tylko światła.Znowu uruchomiłem bez problemu.Dziś byłem w serwisie nic nie doszukali.CYT. "gdyby porafił pan to wywołać przy nas , to co innego"Co robić ? może ktoś z was rozwiązał podobny problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam Panowie

 

Miałem podobny przypadek jakieś 4 lata temu. Miałem wtedy Astrę I rocznik 98 na gazie. Gasł mi kiedy zatrzymywałem się lub za długo zmieniałem bieg. Najbardziej uciążliwe było to w Warszawie. W moim przypadku to był silnik krokowy, wymieniłem i jak ręką odjął. Proponuję to sprawdzić i jak co wymienić. Mam nadzieję, że Wam również pomoże.

 

 

Pozdrawiam

 

Jeśli komuś pomoże moja rada, to niech napisze by reszta Forumowiczów wiedziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, ja jezdze teraz tylko na benzynie i mam taki oto problem. Jak silnik jest jeszcze nierozgrzany wszystko ok, jak sie rozgrzeje to albo przy wrzuceniu sprzegla i zmianie biegu albo przy zatrzymywaniu ( dojazd dod skrzyzowania ) gasnie. Dodam ze na odcinku 30 km dzieje sie tak raz, a potem spokoj tzn. po ponownym odpaleniu juz nie gasnie. Czasami zamiast zgasnac to spadnie na obrotach do 500 i za chwile podskoczy i juz jest ok. Auto jest po kapitalce silnika i nie jezdzi teraz na gazie wiec problem dotyczy tylko jazdy na benzynie jak na razie. Mechanik podpowiada, że w 90 %mam do wymiany czujnik położenia wału - co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności