Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej ASTRA H


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam. Poruszałem już temat świateł do jazdy dziennej. Mam u siebie w astrze czujnik zmierzchowy zamontowany na przedniej szybie. Ma zamiar go obejść by po przekręceniu włącznika w pozycję AUTO światłą zapalały się automatycznie w dzień. Wczoraj zdemontowałem pokrywę czujnika i dochodzą do niego trzy przewody. Czarny, brązowy i zielony. Jeden z przewodów to moim zdaniem zasilanie, drugi to powrót z czujnika wycieraczek, trzeci to pewnie czujnik zmierzchowy. Pytanie tylko czy ktoś wie który przewód od czego i czy wystarczy zewrzeć go z zasilaniem tych czujników. Mógłbym to zrobić metodą prób i błędów ale to się nie zawsze dobrze kończy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

chcesz zamontowac swiatla dzienne?

jestem ciekaw jak to rozwiazesz... ja jak sie w oplu pytalem to odpowiedz zawsze byla ta sama nie da sie, nie chca tego robic bo CAN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Chyba mnie źle zrozumiałeś Kolego. Chcę oszczędzić sobie włączania światłę za każdym razem gdy wsiadam do auta i zapalam silnik. Efekt ma być taki jakbym jeździł autkiem nocą bez ingeręcji w oświetlenie. Co do dołożonia dodatkowych lamp to niestety nie ma jeszcze takich lamp które by choć w 50% dorównywały lampom np w AUDI. Te LEDY w Opelu Insignia też są kiepskie. Ledwo co widać auto na drodze.

 

[ Dodano: Pon Wrz 21, 2009 14:49 ]

A jeśli chodzi o dodatkowe światła to zastanawiam się czy podłączenie ich pod obwód lamp przeciwmgielnych wywołałoby jakieś konflikty. Nie zastanawaiłem się nad tym jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prosciej aktywowac funkcje "swiatel dziennych" - jest to mozliwe w zafirze B to i zapewne w astrze H

jest 5 roznych programow - mozna wybrac np zeby sie swiecily tylko swiatla pozycyjne z tylu i mijania a brak podswietlenia deski, gdy robi sie ciemno podswietlenie wlacza sie samoczynnie...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Tego nie wiem. W takim razie trzebabyłoby wgrać nowy soft?

Takiej funkcji na dzień dzisiejszy nie ma-szkoda, choć opieram się na opinii gościa któy podłączył mi się do auta. Ja z punktu widzenia użytkownika nie mogę zmienić takich ustawień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

tu link do forum zafiry w DE, na polskich tez to mozna znalezc. najprosciej bedzie jak zadzwonisz do aso i sie spytasz - ja w KRK si epytalem i nie bylo problemu...

http://www.zafira-forum.de/showpost.php?p=220800&postcount=5

http://www.zafira-forum.de/showthread.php?t=18980&highlight=tagfahrlicht

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Dzięki Kolego. Rozmiawałem z gościem od opla - powiedział że zmieni mi oprogramowanie i tam właśnie będzie mozliwość takiej regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacus Poznan

w moim oplu jest przelacznik w pozycji 0 i swiatla zapalaja sie automatycznie po przekreceniu stacyjki pierw postojowe a po odpaleniu dzienne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po ustawieniach świateł. Nie jestem zadowolony z tej zmiany ponieważ światła mam włączone na stałe. Tzn. pokrętło w poz 0 i światła świecą. Myślałem że specjalista wykaże się większą weną twórczą. Widać że muszę się zabrać za to sam. Chcę to zrobić łopatologicznie:). Jesli ktoś ma schemat elektryczny astry H to byłby mile widziany. chcę poprostu przeciąć przewody po kolei przy czujniku umieszczonym w szybie. Napewno jeden z nich odpowiada za światła, drugi za wycieraczki, trzeci natomiast to zasilanie czujnika. Pytanie tylko który jest który? Domniemam że trzeba będzie go zewrzeć z zasilaniem czujnika (ominąć czujnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności