Skocz do zawartości

jak ściągnąć obudowę głośnika (Astra G) ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! W jaki sposob sciagnac obudowe na glosnik sopranowy w tylnich drzwiach w astrze g? Probowalem sam. Odkrecilem srubke we wnęce na klamke ale plastik ani drgnie. Nie chce kombinowac, bo pewnie cos urwe. Asterka jest wyposazona w oryginalne naglosnienie (dwa przód i dwa tyl + po dwa sopranowe) i z tylu sopranowe nie graja. Chce sprawdzic czy wogole sa.

 

 

zmieniłem temat/admin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam! W jaki sposob sciagnac obudowe na glosnik sopranowy w tylnich drzwiach w astrze g? Probowalem sam. Odkrecilem srubke we wnęce na klamke ale plastik ani drgnie. Nie chce kombinowac, bo pewnie cos urwe. Asterka jest wyposazona w oryginalne naglosnienie (dwa przód i dwa tyl + po dwa sopranowe) i z tylu sopranowe nie graja. Chce sprawdzic czy wogole sa.

 

 

zmieniłem temat/admin

Wystraczy podważyć tę kratkę i zejdzie.Napewno jest na zatrzaskach.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sa pazurki u dolu i gory a gwizdkow tam nie bedzie bo nie montowano ich tam chyba ze wersja specjalna samochodu.

A jak ściągnąć całość z drzwi aby wymienić głośniki na nowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też nie długo wymieniam głośniki w swojej astrze tyle, że F.

 

Żeby je sobie zobaczyć w drzwiczkach wystarczy delikatnie pazurki tej kratki odgiąć i schodzi - udało mi się tylko dwa złamać :D

 

Natomiast aby wymienić całość trzeba ściągnąć cały boczek...wszystkie śrubki, klameczki i schodzi.

 

Cykacze są przy lusterkach - ale to chyba wiadomo.

 

Z tyłu przynajmniej u mnie jak się pochyle to od dołu widać te głośniczki.

 

Pozdrawiam

 

PS. Na allegro są super zestawy dedykowane do opli.

 

 

 

EDIT: błędy itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa pazurki u dolu i gory a gwizdkow tam nie bedzie bo nie montowano ich tam chyba ze wersja specjalna samochodu.

A jak ściągnąć całość z drzwi aby wymienić głośniki na nowe?

Trzeba zecz jasna odkrecic wszytskie sruby. 5 srub hjak dobrze pamietam. Jedna na samym dole, druga w raczce (trzeba wyciagnac zaslepke) trzecia pod zaslepka wlacznika elektrycznych szyb chyba ze masz elek. szyby z tylu, czwarta w klamce od otwierania drzwi i piata za ta kratka gdzie niby ma byc glosnik sopranowy. Reszta tapicerki jest na takie plastikowe zatrzaski wiec wystarczy silowo. Pociagajac najlepiej od dolu za tapicete beda pstrykac te zatrzaski. Odpinamy potem linke od klamki, podwazajac cienkim srubokretem i mamay juz wszystki na wierzchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to dziś ...

Dokładnie to 6 śrub : dwie od dołu i cztery u góry.

Trzeba jeszcze dodać, że : aby dostać się do tych śrubek pod rączką trzeba jąpodważyć śrubokręcikiem, bo jest na zatrzaskach.

Dodatkowo powiem, ze w miejscu gdzie

niby ma byc glosnik sopranowy.

u mnie jest tam faktycznie sopranik, ale to pewnie zależy od wersji - moja astra to tzw. "elegance".

Odpinamy potem linke od klamki, podwazajac cienkim srubokretem i mamay juz wszystki na wierzchu.

Odpiąłem linkę - i taki niebieski plasticzek, który jest elementem trzymającym końcówkę linki i wskakującym w zastrzał koło klamki, ale ..... po tym rozwaliłem się na sprzęcie, bo nie mogłem zdjąć tego poszycia drzwi. Haczyły trzy spinki na górze - takie metalowe - łączące to poszycie z czymś ???

Do głośnika jest dość dobry dostęp (wyjąwszy to że trzeba głową przytrzymywać poszycie), ale jak to zdjąć nie wiem.

Jak dogadam się z aparatem, to dam kilka fotek.,

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności