Skocz do zawartości

[Astra F] podgrzewane lusterka


Gość golden2912

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec przyszedl czas na zamieszczenie fotostory z podgrzewanych lusterek !

 

 

co prawda nie wiem od czego zaczac poniewaz zdjecia sie wrzucaja na serwer jeszcze http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif ale.. samo zrobienie podgrzewanych lusterek nie jest trudne a pomaga niesamowicie kto ma ten wie - czyli polecam kazdemu zeby sobie bo koszt jest znikomy

podgrzewanie lusterek jest podpiete pod ogrzewanie tylniej szyby

 

 

skoro o kosztach mowa to potrzebne do zakupu sa nam:

 

- 2 maty grzewcze koszt/2szt. = 12zl ?

- kabel 2x1mm2, 5 metrow = 5zl ?

- tasma dwustronna "piankowa" = 6 zl?

 

 

ja swoja prace robilem troche na raty ze wzgledu na brak czasu, najpierw puscilem kable z jednego i drugiego lusterka do lewego slupka przy nogach kierowcy- ktoredy leci kabelek jest inwencja wlasna, jelsi chodzi o prawe lusterko to w srodku ladnie kabelek sie uklada pod schowkiem dalej za regulacja nawiewow i na dkolanami kierowcy ??? aha zeby wpuscic kabel w lusterko trzeba je sciagnac do tego sciagalem boczki drzwi zeby wpuscic tam kabel

 

pozniej zająlem sie instalacja mat na szklach lusterek a wygladalo to tak

 

wyciagamy wklad lusterka z lusterka (brzmi smiesznie)

bierzemy suszarke w reke i podgrzwany owy wklad zeby lepiej nam sie odkleilo lustro od plastiku do ktorego jest przyklejono - robimy to bardzo ostroznie gdyz latwo przy tej czynnosci zlamac lustro a wtedy to czeka nas 7 lat nieszczesc :)

 

ponizej rozlejone lusterko od plastiku

po rozlklejeniu zrywamy stary poczciwy klej (zrywa sie jak tasme) ten bialy

 

Dołączona grafika

 

tu widzimy mate w calej okazalosci

 

Dołączona grafika

 

po zerwaniu starej tasmy przyklejamy mate na wklad lusterka

dodam ze mata ma swoj klej

 

Dołączona grafika

 

natepnie na to tasme dwustronna

 

Dołączona grafika

 

a na to wszytko plastik, na ktorym to wszytko jest osadzone

naszczecie niemiec przewidzial ze jakis polak bedzie zakladal podgrzewanie lusterek i orginalnie zostawil dziury na styki :wesoly:

 

Dołączona grafika

 

a tu mamy lusterka xD

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

lutujemy kabelki do mat lub jak kto woli zakladamy "wsuwki" na kabelki

i przechodzimy do podpiecia wszytkiego do instalacji w samochodzie

rozkrecamy prog od strony kierowcy i szukamy w tej stercie kabli (ok 60) grubego zielonego kabla (taki byl u mnie)( za pomoc w odnalezieniu kabla dziekuje ja37) robimyuu przerwe na nim wpinamy sie w niego z naszym "+" lutujemy wszystko a mase zapinamy byle gdzie xD ja wziąlem srubke samo wiercaca i wpilem sie w poblizu xD widac na zdjeciu :wesoly:

 

Dołączona grafika

 

 

 

wszytko ladnie skrecamy i skladamy i cieszymy sie z podgrzewanych lusterek xD

 

 

Dołączona grafika

 

Pisownia/Tajga

 

poprawiłem w tytule literówkę/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość golden2912

w sumie racja. szybciej sie rozmrazaja od szyby... tylko zalezy jaka czasowke bo jesli chodzi o suszenie lusterka to juz to chwile zajmuje nim odparuje woda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy przekaźnik czasowy od podgrzewania lusterek działa ok. 15min +-5min. Tak jest to opisane w schematach. Potem wyłącza się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golden2912

no to nawet by spasowalo bo zawsze i tak mozna wylaczyc wczesniej.

 

pomysle nad tym dzieki za sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności