Skocz do zawartości

Samoregulatory hamulcowe w oplach


Gość maniek02

Rekomendowane odpowiedzi

witam!:D

 

Wymienialiśmy u kolegi w Astrze I tylne chamulce tzn szczeki, bebny, sprezynki i inne duperele .... wymienialiśmy to z uzyciem manuala z innego forum....

 

 

Były tam foty na ktorych tworca manuala zaznaczył ze bardzo ważnym elementem podczas składania jest załozenie odpowiednio samoregulatora tzn ta blaszka do góry, i tym zabkiem od zewnatrz (ptrz foto;) :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

odp mi na pytanie dlaczego to jest takie ważne, czy jeśli inaczej sie założy ten samoregulator to nie bedzie działał poprawnie??? bo mam nowe sztuki samoregulatorów w mojej corsie B i kurde srednio co 10 tys musze je zdeka rozkrecać recznie.... moze to tu tkwi mój probolem?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten występ musi być od zewnątrz.

On "napędza" blaszkę, która ma kręcić samoregulatorem.

A używasz ręcznego?

Jak nie, to zacznij, wtedy będą się rozkręcać samoregulatory.

A ta blokada w samoregulatorze u mnie jest od wewnątrz......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no uzywam uzywam, ale np na poczatku mam wysokość recznego na ok 3-5 zabkaów a z biegiem czasy idzie mi raczka wyzej i wyżej... a pedał robi sie głebszy... sciagne bebny rozkrece samoreg i znowu od nowa.... :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czasem tą część samoregulatora, która "napędza" blaszkę trzeba ścisnąć, lubi się rozejść.

Mam nadzieję, ze gwintu nie smarujesz niczym?

Nakrętka się luźno obraca?

Może źle coś złożyłeś?

Jak zdejmiesz bęben, to rób fotę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czasem tą część samoregulatora, która "napędza" blaszkę trzeba ścisnąć, lubi się rozejść.

dokladnie ona powinna przylegac do tej zebatki co rozpiera, nagnij ja i bedzie hulac, chyba za masz zardzewialem to spsikaj wd40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj z racji tego ze jest w miare ciepło nie wieje i nie pada zabrałem sie za reczny i moje samoregulatory :)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif no i sprawa wygladała tak... w lewym kole samoregulator był znowu zapieczony... włożyłem do nafty pomoczył sie , rozruszał, powycierałem, poskałdałem i jest mega super, poskładałem jak na foto :beer: z prawej strony natomiast wogóle ten samoregulator to tylko chyba an sztuke był wsadzony :beer: tez zapieczony itp itd syfu opiachu... podobnie jak wyżej do nafty potem przekreciłem cały, odgiełem taki cypelek w tej blaszce co by blaszka nie kreciła sie na samoregulatorze :) poskąłdałem przy okazji dałem nowy smar na łozyska podociagałem... złożyłem i hmmm za pierwszym razem reczny poszedł na 4 zabki i maks.... nożny i reczny równo biora :beer:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif niestety fotek nie porobiłem bo mi bateria w telu padła :beer:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności