Skocz do zawartości

Wielki problem - vectra 1.9CDTI 150KM - Spalanie!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Otóż jak już wcześniej pisałem w innym temacie w zeszłym tygodniu we wtorek odebrałem swój wymażony samochód tzn vectre C 1.9CDTI 150KM i odrazu zalałem ją do pełna. Problem o którym pisze dotyczy właśnie spalania. Otóż jak ją prowadziłem z salonu to na trasie 25km po dojechaniu do domu wskazanie komputera odnośnie spalania w trasie miałem 4.1l a średnie spalanie 10.4l. Ze względu iż miałem urlop nie jeździłem do pracy tylko jeździłem nią na takicch krótkich trasach tzn 2, 3, 4km dalej nią nie jeździłem. Dziś patrza na wskazania komputera i szok!! Średnie mi pokazuje 9.1l a w trasie 14.9, aż mało nie upadłem z wrażenia, kupiłem diesla który miał być oszczędny a on pali tyle co benzyna 2,5. Zrobiłem nią 172km i wskaźnik paliwa mam w tym miejsco co widać na takim prowizorycznym rysunku: http://img88.imageshack.us/img88/3707/aaaok5.jpg

Jak myślicie czy wszystko jest ok czy może trzeba do serwisu z tym jechać?? Mam nadzieje że mi jakoś pomożecie . Zasięg pokazuje mi 711km a 20km wcześniej pokazywał mi 849km troche to dziwne. Niewiem czy może mieć na to wpływ źle ustawiona godzina?? Bo fak że zegar mam przestawiony o ponad godzine i miałem go dziś ustawić ale zapomniałe. JEśli on rzeczywiście pali tyle co pokazuje komputer to ja dziękuje za taki samochód . Jeżdże normalnie, nie katuje go przy 2,5tym obr zmieniam bieg na wyższy i jade na danym bigo tak 2tys obr na min bez gwałtownych przyśpieszeń i chamowań. A jak ustawie żeby pokazywał mi chwilowe zużycie paliwa to co sekunda mi skacze nieraz nawet mam 00 a nieraz 52 SZOK, jestem poprostu zszokowany.

Niewiem czy do serwisu z tym czy może elektronika musi się jakoś ułożyć. Nigdy wcześniej nie miałem takiego auta dlatego licze na Waszą pomoc o którą Was bardzo proszę.

Pozatym co opisałem a autem nic się nie dzieje i jestem bardzo zadowolony z zakupu gdyby nie to spalanie ;p

 

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego trudno określić czy to spalanie jest w normie czy też jest za duże?? Najlepiej będzie jak wyjezdzisz cały bak do końca to wtedy zibazcysz ile rzeczywiście spala twoja wiki. bo jeśli jezdzisz na małył trasach to komputer może pokazywać troszkę "oszukane" spalanie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja osobiście miałem okazjęposzaleć peugeocikiem 2.5 TDI. Tam też był taki mały komputerek który mnie oszukiwał.komputer przelicza dane z jakiegoś przebytego odcinka np. z ostatnich 50 km. Jeżeli masz ciężką nogę to pokazuje spalanie 14l/100km. A jeżeli jedziesz spacerowo to ta jedynka z przodu znika i spala 4l'100km. tak samo są obliczane kilometry do przejechania na tym co pozostało w baku , czyli czym bardziej depniesz tym więcej spalisz i mniej kilosków zrobisz. Może masz taką funkcję jak terazniejsze spalanie załącz je sobie i poobserwuj jakie tam są różnice w spalaniu. Ja zszedłem na 0l/100 km. W górach jadąc z górki chamowałem silnikiem. tego nie zrobisz na biegu jałowym!

 

[ Dodano: 12-03-2007, 20:32 ]

8*150= 1200kilometrów na zbiorniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze masz nowe auto.....silnik nie dotarty i chcąc czy nie chcąc będzie spalać z początku spore ilości paliwa bo to silnik musi się ułożyć a nie elektronika ale jej nie wierz....zapewne pomyślisz że masz raptem 1.9 pojemność ale tak jak Ci już kiedyś pisałem to właśnie elektronicznie wyciągnięte właśnie do owych 150 koni więc wzrost spalania przez ową moc należy zaakceptować ale wartości podane przez komputer pokładowy są za duże.Chodź kolejnym głównym myślę po nie dotartym silniku przyczyną dużego spalania będzie przebieg jaki pokonujesz tzn to że są krótkie.Właśnie pisałem w innym temacie że dizel nie nadaję się na odcinki 5 km po mieście....spala wtedy takie ilości ropy że zakup ropniaka jest nieopłacalny.Dlatego iż dizel strasznie długo się nagrzewa i zanim się rozgrzeje spali duże ilości ropy.No i ostatnią rzeczą jaką chciałem napisać to nie wierz komputerom pokładowym bo koło litra do dwóch się mogą mylić(mowa o średnim spalaniu) Wiec ja bym się nie udawał do żadnego serwisu.Bo jak pojedziesz w trase czy będziesz robił więcej km no i ogólnie silnik się ułoży przypomnisz sobie moje słowa i się przekonasz że mam rację:)A swoją drogą nawet "na ciepło" nie spodziewaj się niższego spalania w mieście niż 89 litrów.Vectra swoje warzy jednak.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wczoraj wyzerowałem BC i dziś po mieszanej jeździe miasto/trasa, średnie na trasie mam 4.8l/100km a ogólnie śr spalanie mam 6.8l/100km, zasięgo pokazuje mi 681km a przejechane mam 252km więc myśle że przyzwoicie a te 15l niewiem skąd się wzieło. Najważniejsze że wszystko jest ok :(:) Super samochodzik jeszcze niewiem jak się będzie sprawował ale na chwile obecną nie żałuje nawet troche że wybrałem vectre, komfort jazdy poprostu rewelacje, zero zmęczenia, sama przyjemność boje się że jak gdzieś dalej w trase pojade to zasne za kierownicą :wesoly:, IDS+ na polskie drogi to coś rewelacyjnego, tak zawieszenie usztywnia że nic nie czuć, normalnie jakby się płyneło, gorąco polecam ten samochodzik, jeśli macie wydać 100tys na samochód to lepszego nie znajdziecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jednyne co mnie w corsie odstrasza to cena. Nigdy w życiu nie dał bym za ten samochód 38tys w podstawowej wersji a najbogatsza wersja corsy kosztuje tyle co vectra w wersji essentia która ma chyba nawet lepsze wyposażenie niż najbogatsza corsa a komfort i klasa jest nieporównywalnie większa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dizel1982, ja37 wkłada (włożył) silnik 2.0 do swojej corsy zamiast 1.4 i z stąd ta sugestia:) W skrócie mały pocisk:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności