Skocz do zawartości

Ścinanie opon


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie opon na zimowe zaobserwowalem taki problem. letnie opony sciete od wewnatrz. rozmiar tych letnich opon to 205/50/16. czytalem gdzies na ktoryms z tematow ze przy takich oponach mozna ustawiac zbierznosc (teraz niestety nie moge do tego trafic) dodam tylko ze zimowe opony 185/65/15 po przejechaniu 20 000 nieruszone wcale zurzycie rownomierne a letnie po 18000 zjechane. na wiosne zamierzam kupic nowe opony dalej w rozmiarze 205 i nie chcialbym ich wyrzucic po sezonie. moze ktos mi podpowie jak z takim problemem walczyc.

 

Opel ASTRA II

2,0 dtl

1999

kombi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam taki problem ale z oponami 195/60/15 zjechane na wewnętrznym kancie ( zjechane to mało powiedziane - wyszły druty ) starte są tak na pasku powiedzmy 5 cm. Zbieżność ustawiona sprawdzona - diagnosta robi duże oczy, mechanik robi jeszcze większe, a opona nadaje się na śmietnik.

Także zbieżność nie zawsze ma coś wspólnego z takim problemem.

Przecież rozmiar 195 to nie znowu coś wielkiego - a pomysłów brak.

Też dołączam się do tematu i poszukuję jakiejś konkretnej porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter38, jeżeli zbieżność była sprawdzana,a pomiar brano z felgi gdzie akurat było nieco krzywo,to wynik wyszedł oszukany

musisz być pewien prostych felg

jeśli wszyscy robią wielkie oczy,to na oko nieco zmniejszyć zbieżność :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów spotkałem się z przypadkiem dziwnym w corsie b.

Kumpel ma też założone c20xe.

Póki jeździ na zimówkach - 175/65/14 jest ok.

I geometria się zgadza i nie drze opon.

A na lato zakłada alu 185/50/15, z tym, że ta opona jest naciągnięta na felgę 8', więc bardzo rozciągnięta na boki.

I te opony drze.

Geometrii nie da się ustawić, bo za niski zawias ma.....

Trzeba by fasolki robić w zwrotnicach i ustawiać pochylenie koła przy zmianie opon.

 

Może te doświadczenia przydadzą się komuś, kto ma bardzo nietypowe/nietypowo założone opony i ma inny zawias, niż seria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam kolegów i koleżanki forum opla!

Zacznę od życzenia wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Posiadam opla combo 1.7 dti z 2004 r.Przy okazji wymiany opon na jesieni zwrócono mi uwagę na ścięte wewnętrzne krawędzie opon przednich. Opony i tak są do wymiany ale nie chcę by nowe spotkało to samo. Auto było serwisowane (nie stwierdzono uchybień w zbieżności). Od nowości przejechałem na gumach 88000 km. Fachowiec z serwisu opon powiedział że ten typ tak ma , ale nie chce mi się w to wierzyć. Czy można temu jakoś zaradzić? Może to wina opon które dość szybko starły się nie tylko na krawędziach (fabryczne dunlop)? Będę wdzięczny za każdą poradę. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackw, jeżeli wozisz ciężary i inne elementy zawieszenia są zuzyte,to będzie cię bardziej dociskać do gleby i stąd większe zuzycie od wewnątrz-tak myślę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za zainteresowanie problemem.

Sęk w tym, że wożę przeważnie powietrze. Auto wykorzystuję jako somochód rodzinny i nieźle się sprawdza w tej roli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności