Skocz do zawartości

Antena


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich!

Czy ktoś może wie jak biegnie kabel antenowy do radyjka w CORSA'ch??

Radyjko mi słabo odbiera i podejrzewam właśnie ten kabel antenka jest na dachu z tyłu autka.

Przedzwoniłem ten kabel i niema przejścia! Jak można go wymienić czy trzeba zdejmować

tapicerkę dachu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drucik w środku ekranu jest bardzo cieniutki, czasem lubi sie urwać...

A jak przedzwaniałeś?

Nie zapominaj, że w podstawie anteny jest wzmacniacz, jak mierzyłeś do bata, to normalne, że nie masz przejścia.

Raczej poszedł wzmacniacz, czyli antena do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O zaskoczyłeś mnie JA37 :wesoly:

Nie wiedziałem ze tam jest przed wzmacniacz! Dzwoniłem Ohmomierzem.

NIe wiedziałem ze jest bo nigdzie nie widziałem przewodów do jego zasilania tylko sam przewód antenowy??? Tak drucik jest BARDZO cienki i myślałem ze to ON strzelił!

A nie wiesz jak można sie dobrać do tej antenki zęby sie nie namęrzyc za bardzo?:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Grzesiek__r

Ja37 mam do Ciebie jedno pytanie skoro już mowa o wymianie podstawy anteny.

 

Ostatnio oddałem moją corsę do machera, żeby mi zrobił hamulce.Podnosząc ją do góry "mechanik" uszkodził mi bat tzn. tak go wygiął, że poszedł gwint w którym wkręcana jest antena w podstawę.Efekt jest teraz taki, że nie mogę jej już wykręcić bo okręca się wokół własnej osi i strasznie mi radio trzeszczy w mieście, bo jadąc w trasę to już w ogóle nie odbiera.

Moje pytanie więc brzmi: czy wymieniałeś może już cały zestaw, ile to trwa, jak trudne to jest i jaką antenkę najlepiej kupić, żeby wszystko grało jak trzeba? Jak masz jakąś instrukcję foto to z miłą chęcią popatrzę :beer:

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek, bo jak wymieniałem, to jeszcze forum nie było :beer:

Miałem opcję kupic ze wzmacniaczem - 80zł i bez - 40zł.

Kupiłem bez, nie narzekam do dziś.

Wymiana prosta, otworzyć klapę i z góry wyjąć uszczelkę.

Odchylić podsufitkę i juz widać śrubkę mocującą antene i złącze antenowe.

Potrzebna mi była lutownica, bo musiałem jakpoś połaczyć kable antenowe.

Kabel od zasilania wzmacniacza zaizolowałem.

Przy zakładaniu uszczelki trzeba zachować jedną zasadę.

Na rant blachy jest "zakładana" podsufitka, dopiero na niż wciskana jest uszczelka.

Podsufitka nie może z zewnątrz wystawać spod uszczelki, bo inaczej podczas deszczu bedzie mokra podsufitka w środku, po prostu zassa wodę z "rynienki".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek__r

Mówisz że nie ma sensu kupować ze wzmacniaczem? Wczoraj rozglądałem się i wartość cenowa jest różna dla różnych anten. Ze wzmacniaczem kosztuje 49 pln a bez 28 pln, więc chyba jest nad czym się zastanowić. Boję się tylko, że montując antenę bez wzmacniacza, radio nie będzie dobrze łapało fal w trasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności