Skocz do zawartości

Blokada skrzyni biegów w automacie


Gość emjot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio nabyłem sobie Zafirę - i chciałbym utrudnić potencjalnemu złodziejowi odjechanie moim nabytkiem. Wiadomo, że nie ma pewnego zabezpieczenia, :lol: ale dobre opinie krążą o mechanicznych blokadach skrzyni biegów - jako czasochłonnego do obejścia zabezpieczenia. Miałem takie w dwóch poprzednich samochodach z manualnymi skrzyniami i byłem zadowolony.

Jednak Zafira jest w automacie - czy warto zakładać blokadę do automata? Czy może się coś uszkodzić? Czy ktoś ma taką blokadę w automatycznej skrzyni i mógłby coś powiedzieć na temat użytkowania? Jaką najlepiej założyć? Jakiś zakład polecany w Warszawie i okolicach?

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś w kadecie bear-lock'a

 

obecnie mam vectrę b w automacie i mogę ci podpowiedzieć fajny patent

 

zauważ, że po uruchomieniu silnika nie da się ruszyć wajchy z pozycji "P" dopóki nie położysz nogi na hamulcu

ja zrobiłem sobie tak:

mam dodatkowy ukryty wyłącznik, który przerywa obwód i nawet po wciśnięciu pedału hamulca nie da się ruszyć wajchy biegów, jeśli wyłącznik nie jest włączony

jest tam elektromagnetyczna zapadka i jeśli nie dostanie prądu to niestety ale złamiesz wajchę a jej nie ruszysz

patrzyłem tak na instalację i żeby podać napięcie potrzebne do ruszenia wajchy, to naprawdę sporo czasu potrzeba i chyba jest to wystarczająco skuteczne, aby auto nie odjechało

 

koszt - 10zł (5zł wyłącznik, 2zł łączówki i koszulki termokurczliwe, 3zł heineken 0,66l)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samoróbki są najskuteczniejsze, ponieważ są niestandardowe

 

znam kolesia, który zaliczył kilka odsiadek za auta, sporządniał trochę, założył rodzinę i prowadzi własną działalność gospodarczą... montaż zabezpieczeń samochodowych - autoalarmy, immobilisery, gps...

 

wiem, ironia losu, że złodziej montuje zabezpieczenia, ale wierzcie mi, że pomysły, jakie koleś ma są po prostu kosmiczne - aż tak proste, że genialne i człowiek nie wpadłby na to, że można w taki prosty sposób zabezpieczyć auto

 

mogę podpowiedzieć kilka ciekawych rzeczy na temat zabezpieczenia aut :lol: mam z gościem kontakt na bieżąco, bo obaj wychowywaliśmy się na jednym podwórku osiedlowym jako gówniarze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko czy przypadkiem takiego patentu nie da się obejść przy pomocy zwykłego odblokowania selektora, tak jak gdy staniemy np. na wzniesieniu na biegu P?

 

Czy ktoś ma jakieś uwagi w temacie konkretnie blokady skrzyni? Chodzi mi o taką klasyczną, mechaniczną blokadę typu Bear Lock. Jakieś doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy przypadkiem takiego patentu nie da się obejść przy pomocy zwykłego odblokowania selektora, tak jak gdy staniemy np. na wzniesieniu na biegu P?

 

trzeba zrzucić linkę biegnącą od wajchy do selektora i ręcznie na skrzyni ustawić selektor w pozycji D lub 1 lub 2 lub 3

uważam, że zaskoczenie sytuacją spowoduje, że złodziej odpuści

poza tym trzeba naprawdę bobrze mieć obcykaną skrzynię aby wiedzieć, jak ręcznie selektor ustawić w pozycję D czy inną

z reguły jak kradną jest ciemno - linkę musieliby na szybko obciąć jakimiś obcęgami a wątpię aby byli przygotowani na taką ewentualność, zrzucanie zawleczki z łebka po ciemku, to jak próbować wygrać milion w totka...

obecne zaawansowanie elektroniczne samochodów powoduje, że złodziej idąc "na robotę" ma najczęściej ze sobą:

1. laptopa z interfejsem OBD

2. "czysty" komputer silnika (z wyciętym immobiliserem)

3. łamak do zamków i stacyjek (z reguły paproki a nie profesjonaliści) choć często mają skubańce tzw klucze serwisowe umożliwiające otwarcie auta bezśladowo lub dorobione oryginalne (np przy pozostawianiu auta na obsługę w ASO)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności