Skocz do zawartości

Astra 2.0 DTI Problem z odpaleniem na zimnym...


Gość FICZYS

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam pamietam... :roll: ja też nie byłem zwolennikiem dieasla... Ale jestem zadowolony z turbo chociaz mam dopiero 2 dni... Ale zdecydowalem sie na dieasla poniewaz ten sam samochod tylko 3 lata mlodszy moj kuzyn sobie kupił i przejechalem sie pare razy i to wystarczylo aby sie zdecydowac... :roll:

 

[ Dodano: Sob Paź 31, 2009 09:34 ]

Podobno moze to byc tez oring w pompie paliwa czy cos... i przez to tez moga byc problemy z odpalaniem... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Podłączę się do tematu. Zatankuj do pełna i postaw przodem autka do dołu np. na podjeździe a rano spróbuj odpalić, po takim zabiegu paliwo nie powinno się cofać. Tu jest ładnie opisane http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=33558. Proponowałbym wam czyszczenie kolektora dolotowego, jak to zrobiłem autka nie mogłem poznać. Mam wersję 82km, po czyszczeniu szybciej wchodzi na obroty, nie ma tego zadławienia po wciśnięciu gazu no i najważniejsze ta elastyczność jest naprawdę "widoczna". Stosuje w swoim aucie taki zabieg - wymiana filtra paliwa z przewodami zwrotnymi wiosna i na zimę. Wiadomo latem duża temperatura a zimą mróz a te gumowe przewody się odkształcają. Jak znajdę fotkę kolektora przed czyszczeniem to dorzucę.

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Podłączę się do tematu. Zatankuj do pełna i postaw przodem autka do dołu np. na podjeździe a rano spróbuj odpalić, po takim zabiegu paliwo nie powinno się cofać. Tu jest ładnie opisane http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=33558. Proponowałbym wam czyszczenie kolektora dolotowego, jak to zrobiłem autka nie mogłem poznać. Mam wersję 82km, po czyszczeniu szybciej wchodzi na obroty, nie ma tego zadławienia po wciśnięciu gazu no i najważniejsze ta elastyczność jest naprawdę "widoczna". Stosuje w swoim aucie taki zabieg - wymiana filtra paliwa z przewodami zwrotnymi wiosna i na zimę. Wiadomo latem duża temperatura a zimą mróz a te gumowe przewody się odkształcają. Jak znajdę fotkę kolektora przed czyszczeniem to dorzucę.

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakrycznie wygląda ta fotka... tylko ze u mnie napewno jest tak samo... :D bo jak oddawałem do regeneracji zawór EGR to też miałem tam tyle syfu ze nie chciał wyjść... :D dużo jest roboty zeby do tego sie dostac? trzeba w sumie przewody od wtrysków ściągnąć i pokrywe i tyle?

 

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 09:11 ]

masz fotke po czyśzczeniu?? :) może to mnie zmotywuje do zrobienia tego... :beer::D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe kolego... czy mógłbyś mniej więcej opisać co i jak krok po kroku... czy trzeba się zaopatrzyć w jakieś uszczelki? na pewno od pokrywy kolektora... a jakieś jeszcze? te wężyki można odczepić od powrotu paliwa??? pisałeś ze je zmieniasz... może i ja bym je zmienił... jaki jest ich koszt i ciężko je dostać? z góry dzięki za pomoc... i przedewszystkim jak odpowietrzyć później układ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności