Skocz do zawartości

Bębny,szczęki, belka -> problem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.

Auto - Opel Astra I sedan rocznik 98

 

Zaczynając od początku.

Jade sobie autostradą - średnio 120 km/h i na zjeździe z niej jest łuk więc jade tak 100km/h - autko się lekko przechyla i słyszę jakieś tarcie/szuranie z tyłu i potem nawet jadąc wolno prosto cały czas słychać tarcie/szuranie i po kilkuset metrach ten dźwięk ustaje i jest ok.

Sytuacja podobna się powtórzyła kilka razy nawet w mieście jak trochę szybciej w zakręt wchodzę (jak wolno to jest ok). Później na przeglądzie stwierdzono abym wymienił linkę hamulca ręcznego więc pojechałem do mechanika na wymianę tej linki (przy okazji zgłosiłem problem tarcia) i .... dowiedziałem się, że .... nie mogą zdjąć bębnów ale mogą je rozciąć ewentualnie lub zdjąć na przysłowiowego hama ale to może skutkować tym ,że będzie problem ze złożeniem tego i koszty będą wielkie zatem nie kazałem tego naprawiać.

Coś wtedy też usłyszałem o belce tylnej (ale nie wiem czy jest uszkodzona czy ... może się uszkodzić od ich siłowania się ewentualnie z bębnami).

 

Pozostał więc problem tarcia/szurania przy szybkim wejściu w zakręt - potem kilkaset metrów szura i przestaje.

 

Pytanie jest od czego to może być i czy niebezpieczna jest jazda ?

 

Za wymianę bębnów, szczęk, cylinderków itp itd powidziano mi, że może w 800 zł się zmieszczą.... trochę dużo :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powidziano mi, że może w 800 zł się zmieszczą.... trochę dużo :roll:

powiedziałbym "w cholewcię dużo"

 

koszt bębna to ok. 50-70zł

szczęki niech kosztują 50

cylinderki po 20-22zł

razem 200zł części i to nie najtańsze

 

wychodzi na to, że robocizna 600zł

 

sie ceni, więc musi być suuuuuuuuuuuuuuuperfachowcem pewnie... :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest od czego to może być i czy niebezpieczna jest jazda ?

Możliwe że szczęki zajechane,kiepskie sprężyny ściągające a bębny maja już taki rant(zużyte)że jest problem z ich ściągnięciem.

Ja bym z takimi objawami nie jeździł z obawy że nagle stracę panowanie nad samochodem w skutek kiepskiego hamulca albo zblokowania kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mi to do 400 zł ze wszystkim zrobi to ok

Dokładnie,400zł góra 500 to w miarę rozsądna cena,wliczając w to jakiś przewód który strzeli przy odkręcaniu lub dodatkowo np.sprężyny lub.DOT-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo co u mnie

 

w casto kupiłem duży ściągacz , z płaskowników powiększyłem jego zakres aby bęben złapał.

i tak udało mi się przy pomocy tego ściagacza i młotka zwalić stare bębny

oczywiście bęben do kasacji

a 800 to trochę ich pogieło, 100 za stronę + części tyle co można policzyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybać sobie tylko możemy co do kwoty skoro dokładnie nie wiemy co jeszcze

bo nikt nie bierze tutaj pod uwagę innych elementów -

Coś wtedy też usłyszałem o belce tylnej (ale nie wiem czy jest uszkodzona...

czyli wypadałoby się upewnić czy jest rzeczywiście,

czy może ktoś miał na myśli np łożyska (piasty) bo wykazują luzy.

W takim przypadku nie uznałbym już tego za zdzierstwo czy podobnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś zabrałem autko do innego mechanika - powiedział, że w 400 - max 500 zł się zamkniemy ze wszystkim.

 

Okazało się, że do wymiany są bębny, szczęki, cylinderki, linka oraz .... teleskopy.

 

Czyli niejako wiadomo, że siłą rzeczy powstawało to tarcie.

 

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 16:59 ]

Wszystko wymienione.

Ale dowiedziałem się dziś, że mam zapchany jeden z korektorów siły hamulców z tyłu.

Ponoć wymienić trzeba oba na raz, a to jest spory koszt.

 

Wyczytałem, gdzieś w necie, że można wykonać otwór na takim korektorze i powinien się odetkać :wesoly::beer:

Pytanie tylko czy wówczas bezpieczna jest jazda z czymś takim co ma jakiś mały otworek w sobie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlek0188

ja za 420 częsci kupiłem czyli twie tarcze i klocki na przod hamołców+ inne drobne częsi robozizna 200zł i wsumie 600 zł zapłaciłem

wiec troche droge ,ale teraz sie pojezdzi

chodz przód hamólców to i samemu chciałem robić bo to prosta robota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności