Skocz do zawartości

[c16xe] problem z obrotami...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mam problem z którym borykam sie już troche czasu i cały czas nic...

A więc kupiłem corse 1.6 c16xe i pochodziła mi dobrze cały 1 dzień... zapalił się check wiec pojechalem z nią na komputer i pokazało wtedy 5 błędów: czujnik położenia przepustnicy, sterowanie ilością powietrza podczas biegu jałowego, sonda lambda, czujnik prędkości pojazdu, czujnik ilości powietrza. Zabrałem sie więc za wymiane części... wymieniłem lambde, czujnik polozenia przepustnicy, linke od licznika, ponieważ była zerwana, silniczek krokowy i dokupiłem drugą przepływkę na której corsa zachowywała sie identycznie jak na poprzedniej wiec to raczej wyklucza że miałoby to być powodem. Chcek już sie nie pali a problem pozostał, mianowicie trzyma mi obroty 1.200 a czasami 2.000, jednak czasami jak ją zgasze i odpale to jest wszystko ok trzyma 800obr i niema tego podskoczenia obrotów przy zmianie biegów i powolnego ich spadania... jednak czasami problem powraca sam a czasami przy kolejnym odpaleniu... rozebrałem nawet całą przepustnice i wyczyściłem i skleiłem na silikon żeby wykluczyć że łapie gdzieś tam fałszywe powietrze.. Kto wie co może być powodem tego fixowania???

 

zrobiłem dzisiaj reseta i nic nie dało zmieniłem silniczek krokowy na stary i było jeszcze gorzej niz na nowym wiec zalozylem spowrotem nowy i obroty podchodzą jak podchodziły... :roll: niewiem juz co robic wymienione jest wiekszosc rzeczy a i tak jest jak było... :( do tego kupiłem i wymieniłem dzisiaj czujnik temperatury cieczy i dalej dupa :roll:

 

prosze o pomoc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik prędkości pojazdu

chodzi o impulsator

corsa a: to jest ten walec na ślimaku wychodzącym ze skrzyni, i dopiero na niego nakręca sie linke, ma toto kabelki

albo zwara na kabelkach, albo przerwa się robi

możliwe że wewnatrz się obłamały

corsa b: powinien być chyba przy liczniku, może folia nie kontaktuje

 

ECU nie dostaje informacji o tym, że pojazd stoi lub dostaje informację zafałszowaną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w c16xe impulstor jest w skrzyni biegów, wiec jesli linka nowa to wszystko powinno byc ok i blad nie powinien sie juz pokazac- czyli jest OK wszsytko.

co do falowania obrotów, to zrobiłes to co powinienes,

jak robiles reseta???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim modelu z 93 roku (na linkę) impulsator podobno jest w zegarach, mam podobną sytuację z obrotami, czasem za wysokie czasem za niskie. Prawdopodobnie pozostaje wymiana zegarów, niestety jeszcze nie sprawdzone doświadczalnie.

 

[ Dodano: Nie Lis 29, 2009 13:43 ]

Może koledze przyda się ta informacja. Jestem po wymianie zegarów, miałem model na linkę z indeksem prędkość W=1134 wymieniłem na (też linka) tylko, że z indeksem W=1121 (Tigra). Przekłamania nie są duże, wcześniej przy zegarowej 60 było około 54 GPS teraz z 52 km/h. Co do obrotów:

- nie gaśnie na luzie

- na biegu jałowym obroty czasem falują ale bardzo delikatnie

- przy zmianie biegów nie spadają poniżej 1000-1200 (nie szarpie itd.)

- sporadycznie zablokuje się na około 1200 obrotach (wcześniej potrafił 1500-2000 trzymać)

 

W moim przypadku prawdopodobnie pozostaje wymiana silnika krokowego (chociaż nie mam żadnych błędów). Przepustnica i krokowy były niedawno czyszczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności