Skocz do zawartości

Dłużej kręci zanim odpali - świece żarowe , czujnik temperat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Możesz też sprawdzić świece żarowe,być może któraś nie grzeje.Miałem taki problem w swoim aucie.Tylko 2 grzały,więc nawet gdy było ciepło to miał cięzko z odpaleniem(lato)Wymieniłem i teraz w mrozie 2 razy podgrzeje świece i pali bez żadnego zarzutu :D???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam. U mnie opelek ma to samo. Po dłuższym postoju musze dłużej kręcić. Czasem mocno zatrzęsie silnikiem. Chyba to normlne w dieslach muszą sie dograć świece. Po za tym nie ma jak diesel duże obroty i moc. Wiecie odkąd kupiłem diesla nie chce widzieć auta na benzyne :D pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, dopadło i mnie. Po postoju np przez noc bardzo ciężko pali( co prawda jest tak dopiero od 2 dni). Sprawdzałem przelewy, wzrokowo ok ale jutro wymienię. Jak silnik jest ciepły pali na dotyk, nawet jak stoi kilka godzin. Kiedyś ktoś pisał ze w pompie jest jakiś tłoczek który inaczej sie ustawia na ciepłym a inaczej na zimnym silniku, czyli jakby co to pewnie remont pompy ;). Pocieszcie mnie ze to nie pompa. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o czujnik wody, ten w obudowie termostatu?

Tak kolegoWudar, ten czujnik to podstawa swiec żarowych !! Z niego eku odczytuje temperaturę i zaświeca sie spirala!! Aby go sprawdzic po prostu zdejmij na noc wtyczkę i zapal rano!! .To jest jeden z czujników który gdy jest częściowo uszkodzony oszukuje ECU i mamy problemy z odpaleniem .A kontrolka Check Engine się nie zapala.. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiąłem dzisiaj czujnik i probowałem zapalić i niestety, nie udało sie to chyba nie czujnik Zmieniłem tez przewody nadmiarowe, dwa coś dziwnie lekko siedziały w gniazdach, za to dwa tak mocno ze aż ze starości sie przerwały i musiałem wydłubywać je z gniazd ( co zresztą nie do końca mi sie udało), mam nadzieje ze nie dostały sie do pompy jakieś mikro pozostałości tych przewodów. Założyłem nowe przewody i zobaczymy jutro a jak nie to pewnie jakiś serwis , chyba ze macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze można zrobić.

Zobacz rano !! Oczywiście świece masz sprawdzone! Aku naładowany!! Jutro napisz bo moze to byc zapowietrzanie .Ale można to sprawdzić :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce na razie mówić ze udało sie ( bo na 100 % nie jestem pewien) ale opelek zapalił od pierwszego " kopa" :wesoly: . Zobaczę jak będzie palił jutro. Co do świec żarowych to w takiej temp. już mi sie nie zapalają, mam chyba starszą wersję softu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności