Skocz do zawartości

Opel Astra II G Di 16v problem z odpalaniem - pompa ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ponownie.

Sterownik jest integralną częścią pompy czyli jest niejako przypisany pompie / immobilaizer/ . Na innym forum znalazłem namiary w Lublinie gdzie ktoś naprawia sam sterownik.

Sama naprawa elektroniki w Lublinie

Tel. 600975099

koszt 900 zł

Ten warsztat jedynie wymienia sterownik na nowy i " wpina" go do systemu samochodu , pompę zaś regeneruje . W moim przypadku otrzymałem dzisiaj informację , że wchodzi w grę jeszcze inna usterka . Ostateczną diagnozę otrzymam w środę oraz wartość naprawy. Mam czarne myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam czarne myśli.[/quot

 

Myślę że lepsze a nie gorsze ??? bo może czujnik wału i wtedy to mały wydatek albo pompka zasilania która w tej pompie się znajduje i też są mniejsze koszty :wesoly: już nic cię gorszego nie może spotkać poza rozrządem bo i taka ewentualność istnieje. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć. Pisałem już kiedyś w tym temacie jednak opelmaniak mnie zjechał ;) i już się nie odzywałem. Dalej mam problemy z odpaleniem Zafirki rano ale po podwójnym załączeniu (bez odpalania autka) zapłonu wszystko jest ok. Mam pytanie do Brzozy z racji bliskości naszych miast czy znasz może jakiegoś dobrego mechaniora (zaufanego) do którego mogę pojechać? Byłem w Chorzowie ale goście chcieli mnie wyrąbać nawet na tych „przewodach przelewowych” za które zostałem zjechany przez oplemaniak-a :D mam teraz lekka awersję do któregokolwiek warsztatu, a muszę powiedzieć że jestem zielony w sprawie autek bo to dopiero moje drugie a wcześniejsze się nie psuło :brawo: Daj znać jak możesz. Dzięki i pozdrawiam w wakacje polowców :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak możesz. Dzięki i pozdrawiam w wakacje polowców :brawo:

Taki zakład jest najbardziej znany w Mikołowie wszystkie silniki DTI TDI HDI. ale nie mam wizytówki bo komuś oddałem . ale dam ci namiar jutro . w tym samym poście ,może i inni szukają a nie wiedzą . A co do Opelmaniaka to niezły facet i nie musisz się go obawiać :brawo::D

 

Ijuż mam MIkołów Grażyńskiego 11

tel. 032.2262220. :brawo:;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tomasz Śmigło, ja Cię zjechałem??:> Napisałem tylko pewnie że wszystko już było klepane w tym temacie:) A co przewodów przelewowych to możesz je przecież sam sobie sprawdzić....A na pewno nie chciałem nikogo "zjechać" hehe

 

Da mi ktoś jakieś namiary do regeneracji pomp??Bo u mnie za wymianę elektroniki wołają 1500 a za uszkodzenie pompy tzn jej regeneracje 3500.

 

A auto chodzi coraz gorzej i czekam kiedy stanie;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Na Allegro są nowe pompy za 3100zł. Spotkalem się na forum ,że za naprawę sterownika

Gość w Lublinie chce 900zł.

Pozdrawiam wmazek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmazek, wiem wiem.....i o naprawie elektroniki za 900 zł też.....wiec jak padnie elektronika to 900 zł plus tam wymontowanie pompy w serwisie a jak pompa to kupie nowa i będę miał spokój.....bo wtedy jak nowa to elektronika też nowa i tak bedzie?? bo z tego co wypatrzyłem na fotach to elektronika jest razem z pompą.Poza tym auto sprzedaje i kupuje albo golfa 4 w kombi i TDI albo passata lub viki po 99.A dla ciekawostki dodam że te pompy paliwa z DIDTI są montowane w passacie i superbie oraz audi 2.5 tdi v6 oraz w fordach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat gdyż obecnie mam Zafirę w naprawie . Właśnie problem z pompą . Na dzień dzisiejszy magicy w warsztacie w Skrobów koło Lubartowa , chcąc zaoszczędzić mi kosztów , stwierdzili iż uszkodzony jest jakiś czujnik w pompie. Ciekawy jestem co to jest za cudo? Silnik 2,2 DTR z 2003 roku i BOSCH podobno nie przewiduje naprawy takiej pompy. Generalnie nie ma części zamiennych do tej pompy. Czekam więc naczujnik z demontażu .

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmazek, niestety masz strasznie rzadki silnik więc nie jest kolorowo z częściami do niego...Poszukaj lepiej nowej pompy lub po genracji......bo jesli nawet wymienią Ci jakiś czujnik to skąd masz pewność że za np 3 miesiące nie padnie ci elektryka pompy czy się cała pompa siądzie...

 

 

Na dzień obecny auto mam w serwisie i ustalają czy padła pompa czy elektronika od pompy....za wyjecie i zdiagnozowanie 400 zł.Jak się okaże że elektronika to od razu ją wysyłam i za 900 zł mi elektronikę zrobią. A jak pompa siadła to kupuje nową za 3tys.Chodź tak sobie myślę że jak nawet padła elektronika to i tak kupie nową pewnie pompe....bo np zapłacę za elektronikę 900 zł a za tysiąc km padnie mi pompa cała...Wiec lepiej chyba wydać raz więcej i mieć spokój.Poza tym astrę sprzedaję zaraz jak zrobię i kupuję viki B po 1999 i 1.8 16v i LPG i ***** mam wszystkie pompy wtryskowe w dizlach :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności