Skocz do zawartości

lakierowanie uszkodzeń lakieru


Gość asteriks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kiedyś przy otwieraniu drzwi otarłem nimi o ścianę i zdarło lakier do gołej blachy

Chciałem zamalować ten róg żeby ruda w zimę się tam nie zagościła, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Mam lakier Z282. Proszę o porady jaki podkład dać, jaki lakier, no i oczywiście o malowanie krok po kroku, tak żeby były ładne efekty http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif

A nie zakładając nowego tematu, chciałbym zapytać o konserwację auta. U mnie w okolicy żaden zakład się tym nie zajmuje. Nadkola wyglądają całkiem dobrze, nie ma śladu rudej. Wjeżdżałem na kanał i podwozie też niczego sobie. No i pytam czy w takiej sytuacji sam byłbym w stanie coś tam zrobić i które miejsca są najbardziej narażone i należy konserwować w pierwszej kolejności tak żeby sól nie poczyniła zbyt dużych zniszczeń http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif. Czy lakier też się konserwuje przed zimą?

Dzięki za wszelkie info

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze jesli nie masz doswiadczenia w lakierowaniu aut to raczej nie zrobisz tej zaprawki na otartych drzwiach dobrze.

Proponuje odddac asterke w rece fachowca ;)

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram poprzednika co do poprawek lakierniczych

 

sam byłbym w stanie coś tam zrobić i które miejsca są najbardziej narażone i należy konserwować w pierwszej kolejności tak żeby sól nie poczyniła zbyt dużych zniszczeń

tak

karcherem wymyć podwozie bardzo dokładnie, poczekać aż wyschnie, zanabyć kilka sprajów "barana" na podwozie, jeśli gdzieś jest coś rude to wyczyścić i maznąć minią albo jakimś podkładem i sikać barana

nic skomplikowanego - nawet jak zacieki porobisz czy coś upaprasz, to nie będzie żadnej tragedii

polecam najbardziej przyjrzeć się progom i tylnym błotnikom - zdjać koła tylne i od wewnatrz te ranty dokładnie oczyścic i zabezpieczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię oczywiście o dużych powierzchniach. To jest sam róg drzwi może z 1 mm i ze 4 mm w górę na tym rogu gdzie łączą się blachy na drzwiach

 

[ Dodano: Nie Lis 08, 2009 10:02 ]

a żeby zabezpieczyć progi to trzeba zdjąć te listwy progowe nie? jakie środki polecacie do zabezpieczenia przede wszystkim nadkoli i progów? acha i co to są przestrzenie zamknięte?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sam róg drzwi może z 1 mm i ze 4 mm w górę

... kup podkład - choćby w sprayu ...

... zamów zaprawkę - http://www.allegro.pl/item804028836_lakier_zaprawka_wszystkie_kolory_30ml_akara.html - taki odprysk zrobisz sobie sam ... pozdro ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie środki polecacie do zabezpieczenia przede wszystkim nadkoli i progów?

zanabyć kilka sprajów "barana" na podwozie

------------------------------------------------------

 

co to są przestrzenie zamknięte?

wewnątrz progu - między nadprożem a poszyciem zewnętrznym progu

tam stosuje się fluidol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha to ja bym się na razie podjął konserwacji nadkoli i progów z racji braku czasu (pn - pt studia)

czyli które środki powinienem zakupić do nadkoli ? czyli do profili zamkniętych tylko ten fluidol tak? gdzie znajdę te dziurki żeby wlać ten środek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli które środki powinienem zakupić do nadkoli ? czyli do profili zamkniętych tylko ten fluidol tak?

jezusmariawszyscyświęci...

 

jesteś studentem a masz problemy z przyswajaniem słowa pisanego...

 

przecież kilka razy już napisałem to samo, ile razy jeszcze to napisać, abyś zrozumiał że "baranek" i że fluidol? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

gdzie znajdę te dziurki żeby wlać ten środek ?

jak zdejmiesz tylne koło i od wewnątrz spojrzysz na próg to zobaczysz korek

 

jak zdejmiesz tylne koło i od wewnątrz spojrzysz na próg to zobaczysz korek

 

jak zdejmiesz tylne koło i od wewnątrz spojrzysz na próg to zobaczysz korek

 

(tak profilaktycznie 3 razy napisałem, żebyś 3 razy nie musiał się upewniać)

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do profili zamkniętych tylko ten fluidol tak?

... podjedź raczej do warsztatu - nie wiem czy się domyjesz po samodzielnej operacji ...

... popytaj ile to kosztuje, bo może się nie opłaca samemu robić ...

 

jezusmariawszyscyświęci...

... spoko, nie każdy urodził się geniuszem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/laugh.gif :beer: są gorsi na forum ...

 

gdzie znajdę te dziurki żeby wlać ten środek ?

... poszukaj w sprayu - łatwiej sie aplikuje ... pozdro ... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cheers.gif ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podjedź raczej do warsztatu - nie wiem czy się domyjesz po samodzielnej operacji ...

... popytaj ile to kosztuje, bo może się nie opłaca samemu robić ...

U mnie w okolicy żaden zakład się tym nie zajmuje.

da radę zrobić konserwację

 

do mycia jakby się bardzo upaprał to polecam rozpuszczalnik nitro - WSZYSTKO schodzi migiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności