Skocz do zawartości

Brak ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,od soboty mam problem z moją Viki.A mianowicie zapaliła mi się kontrolka ładowania aku,mimo wyciągnięcia kluczyka kontrolka się jeszcze świeciła przez parę sekund i zgasła na dobre,na forum znalazłem że to problem z alternatorem,a dokładniej mostkiem prostowniczym(diodowym)bo różnie to nazywają,albo regulatorem napięcia więc dziś udałem się do sklepu zakupiłem komplet i go wymieniłem.No i lipa ładowania jak nie było tak nie ma mierzyłem miernikiem na klemach jak i bezpośrednio na wyjściu z altka,jest jeszcze jeden szkopuł,czy przepalona żarówka kontrolki Ładowania może być powodem,a może jest jeszcze jakiś przekaźnik w który trzeba zajrzeć.Dobry warsztat elektr.znajduje się 30 km ode mnie za lawetę zapłacę więcej niż za nowego altka,więc zwracam się z prośbą o udzielenie mi jakichkolwiek rad będę wdzięczny.Pozdrawiam wszystkich :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipa ładowania jak nie było tak nie ma mierzyłem miernikiem na klemach jak i bezpośrednio na wyjściu z altka

nie kumam,nie pokazuje żadnej wartości?:wink:? Może coś źle złożyłeś:(

zapaliła mi się kontrolka ładowania aku,mimo wyciągnięcia kluczyka kontrolka się jeszcze świeciła przez parę sekund

to może świadczyć o zwarciu diody dodatniej.

zgasła na dobre

może spaliła się żarówka albo skończyły się szczotki lub tak jak pisze ArKos, wirnik kaput.

znalazłem że to problem z alternatorem,a dokładniej mostkiem prostowniczym(diodowym)bo różnie to nazywają,albo regulatorem napięcia

wymieniłeś regulator i prostownik???

jedno pytanko czy jak pojadę jutro do pracy

3km to nic nie narozrabiam z altkiem

3 km to nie 30,ja bym się przeszedł,przecież to rzut beretem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpisałem wcześniej,wymieniłem mostek i regulator a żarówki nie sprawdzałem.Szczotki są w porządku

 

[ Dodano: Pon Lis 16, 2009 21:35 ]

Wartości na mierniku przed uruchomieniem auta 12.01 po 11.8 a gdy zwiększam obroty to maleje do około 11.68 bo różnie to wskazuje.diody po przylutowaniu sprawdzałem czy nie dotykają obudowy altka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,i dziękuje wszystkim zainteresowanym moim problemem.A szczególny podziękowania ArKos-owi,bo jego podpowiedź okazała się trafna.Po wymianie żarówki ładowanie "powróciło" pomiar na klemach wykazał 14.5 volt-a a więc wychodzi na to że wszystko OK.Jeszcze raz dzięki pozdrawiam ;););)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności