Skocz do zawartości

Czujnik przebytej drogi


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Czy jest możliwe że przez ten czujnik mogą spadać obroty.

Ponieważ po zapalanie się kontrolki silnika naglę spadają mi obroty do około 500.

A błąd odczytany to 24

W sobotę rozbierałem jeszcze raz zegary i czujnik. Czujnik działa na zasadzie odbijania się światła od tarczy gdzie jest wkładana linka.

Nie miałem możliwości sprawdzenia czy daję on impuls bo rozbierałem u Teścia.

Nie mam tam dużo elektroniki i jest bardzo łatwo zamontować nawy jest tylko przykręcony na jednej śrubce.

Popytam się w sklepie czy będzie możliwość zakupienia samego czujnika i w jakiej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego czujnika w sklepie nie kupisz. (A jak kupisz to ja chce namiar na ten sklep :wesoly: )

Ja w momencie kiedy zapali mi sie 24 mam czasem wariacje na obrotach rosna i spadaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe że przez ten czujnik mogą spadać obroty.

Ponieważ po zapalanie się kontrolki silnika naglę spadają mi obroty do około 500.

 

Ja u siebie miałem taki sam objaw gdy urwała mi się linka prędkościomierza. Przy zapaleniu błędu (u mnie 0500 - odpowiednik Twojego 24). Wolne obroty miałem w okolicy 400 - 500 obr/s i samochód był w ogóle słabszy - to pewnie jakiś tryb awaryjny czy coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ostatnio z 24 problem i okazało się, że w prawym słupku koło kompa we wtyczce wypięty był kabel niebiesko czerwony, na wskutek nieuważnego podłączania, nie wiem czy u ciebie też tak będzie, ale podczas jazdy do 40km/h wciśnij naraz dwa przyciski wyświetlacza i przytrzymaj, powinna Ci się wyświetlić prędkość z jaką jedziesz, jeśli się wyświetli to czujnik działa i szukaj gdzie indziej problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód od czujnika przebytej drogi najpierw idzie do kostki radia (bo fabryczne radio ma funkcję pogłaśniania przy większych prędkościach) a dopiero później do komputera. więc jak coś grzebali przy radiu to może ucieli kabelek z czujnika.

 

Na rysunku opisu kostki ISO do każdego pinu przypasowany jest tylko jeden kabelek. Jeżeli z czujnika ma iść kabelek najpierw do kostki to powinien z niej wychodzić z tego samego miejsca drugi idący dalej. Czy dobrze to rozumiem? Jeżeli tak to jakie kabelki mam ze sobą połączyć aby te impulsy szły dalej, bo też mam problem z porozcinaną kostką ISO.

Pozdrawiam

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markob00, jeśli mówisz o opisie samej kostki ISO ze strony, którą podałem to tam jest opis tylko kabelków pomiędzy radiem a wyświetlaczem. Jak spojrzysz na schemat instalacji elektrycznej samochodu to tam będziesz miał wszystkie kabelki rozpisane kolorami, co do czego powinno być połączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórze

przewód od czujnika przebytej drogi najpierw idzie do kostki radia (bo fabryczne radio ma funkcję pogłaśniania przy większych prędkościach) a dopiero później do komputera. więc jak coś grzebali przy radiu to może ucieli kabelek z czujnika.

 

W mojej Astrze kabelek wcale nie idzie przez radio tylko po drodze jest odczep.[fade][/fade][fade][/fade]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności