Skocz do zawartości

zakup CB-radio


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość diaderny

Oky a ja ma do wydania 1000zł na zestaw.Więc może coś poradzicie. Głównie kupuję tak sobie bo rzadko wyjeżdżam w długie trasy może raz w miesiącu. Ale ma zbędne nad stany i chcę je przeznaczyć właśnie na zestaw radio antena a i antenka na magnez.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oky a ja ma do wydania 1000zł na zestaw.Więc może coś poradzicie.

Co tu radzić. Zasady są takie same. Za chwile ktoś zapyta o radę bo ma do wydanie 950 pln, inny o zestaw za 800 pln.

 

 

Głównie kupuję tak sobie

Do bzdurnego nasłuchu na 27,180 MHz wystarczy obojętnie co i antena min. 1 m długości.

 

 

radio antena a i antenka na magnez

Magnez to metal.

Magnes to ciało wykonane z materiału ferromagnetycznego o właściwościach magnetycznie twardych, wytwarzający w otaczającej go przestrzeni stałe pole magnetyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sunkera za 130 zł + antena z zesrtojeniem (100 zł). Antena tania , więc nie muszę jej chować , bo złodzieje też znają ceny :mrgreen: Na skrzynce masz informację jak złapać chłopa ze szczecina , który zna się na takich rzeczach. Do antenki warto poszukać gumowej podkładki , bo rysuje lakier

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacko323

Witam kolegów wczoraj dostałem od kolegi radyjko QUER wraz z anteną firmy hastler długość anteny to jakieś 100cm.w mieście to niech diabli jak ktoś nadaje to jeden wielki trzask poza miastem jest OK. dodam że nie mam zielonego pojęcia o CB.Ja mogę mieć antene najwyżej 55cm bo chaczę przy wjezdzie do i z garażu a jak mam ściągać to mam gdzieś to radio i oczywiście upatrzyłem sobie inną antene coś takiego Antena magnetyczna FLORIDA

firmy PRESIDENT długość 45cm.a tu są jej namiary http://allegro.pl/antena-cb-president-florida-oryginalna-promocja-i1597696357.html i właśnie mam pytanie czy warto zaiwestować w tą antene do tego radyjka, nadmienie że to radio ma tylko służyć jako dupochron byle nie trzaskało i trzeszczało w nim pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto zaiwestować w tą antene do tego radyjka

Nie ma konkretnych anten do konkretnych modeli transceiver'ów.

 

 

nadmienie że to radio ma tylko służyć jako dupochron byle nie trzaskało i trzeszczało w nim pozdrawiam Jacek

Aby nie trzeszczało i nie trzaskało to jak najkrótsza antena a najlepiej sztuczne obciążenie. Tyle że wtedy nie będziesz odbierał również przekazu właściwego. Także warto zainwestować w długa antenę i radio z regulacją czułości odbiornika.

 

 

Reasumując: CB radio to nie telefon komórkowy i szumieć musi. Jak Ci to nie pasuje to sobie odpuść.

 

 

dodam że nie mam zielonego pojęcia o CB

Wystarczy tylko troszkę poczytać jakąś literaturę o CB.

 

 

Ja mogę mieć antene najwyżej 55cm bo chaczę przy wjezdzie do i z garażu a jak mam ściągać to mam gdzieś to radio

Widać lenistwo propaguje :mrgreen: Tak na marginesie to haczysz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacko323

Witam End wiem że nie ma przypisanych anten do konkretnego modelu chodziło mi czy warto zainwestować w to coś o nazwie Quer i dokupić inną antene aby tylko nie było słychać trzasków podczas rozmowy , a co do ściągania anteny ze samochodu to można mnie tak nazwać [ NYGUS ] tylko pokaż mi kolesia co lubi ściągać i zakładać antene chyba jakaś paranoja ja nie mam być niewolnikiem CB tylko się nim cieczyć np. z niedostanego mandatu pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość jacekviola

Witam End wiem że nie ma przypisanych anten do konkretnego modelu chodziło mi czy warto zainwestować w to coś o nazwie Quer i dokupić inną antene aby tylko nie było słychać trzasków podczas rozmowy , a co do ściągania anteny ze samochodu to można mnie tak nazwać [ NYGUS ] tylko pokaż mi kolesia co lubi ściągać i zakładać antene chyba jakaś paranoja ja nie mam być niewolnikiem CB tylko się nim cieczyć np. z niedostanego mandatu pozdro

 

 

odgrzewam kotleta ale nie polecam żadnych cudów w stylu quera, sunkera itp. Najtańsze sensowne radio to onwa mk3. Do tego antena maks 1metrowa - długich , 1,5 metrowych batów do radia bez rfgain nie polecam.

Rozważ zakup radia z rfgainem. Tutaj warto poszukać niezrównanego unidena (pod warunkiem poprawnego przestrojenia). Z innych - yosan pro120, lafayette atena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacko323

odgrzewam kotleta ale nie polecam żadnych cudów w stylu quera, sunkera itp. Najtańsze sensowne radio to onwa mk3. Do tego antena maks 1metrowa - długich , 1,5 metrowych batów do radia bez rfgain nie polecam.

Rozważ zakup radia z rfgainem. Tutaj warto poszukać niezrównanego unidena (pod warunkiem poprawnego przestrojenia). Z innych - yosan pro120, lafayette atena.

 

 

Witam Cię serdecznie właśnie też oglądałem yosan pro120 tylko nie wiedziałem jak to się zachowuje bo nikt z moich znajomych takiego radyjka nie ma, a co do unidena to ciężko dostać nowego teraz oferują pod nazwą M-Tech legend czy cos takiego jedno jest pewne głęboka hińszczyzna. Więc moge wziąć te radio yosan z antenką lafayette ??? pozdrawiam :dontgetit:

A co powiesz JACEKVIOLA na radyjko ;Lafayette atena; bo ja jestem zieloniutki jak trawka na wiosne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów mam pytanie czy ma ktoś radio lafayette atena ??? mam pytanie czy u mnie z silnikiem CDTI i common rail nie będzie trzaskać lub piszczeć te radyjko? bo jak się spytam sprzedawcy to mi odpowie to co chce klient usłyszeć byle sprzedać. pozdrawiam jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności