Skocz do zawartości

Combo 1.3 CDTI nagrzewanie


Gość arti079

Rekomendowane odpowiedzi

Autko już skończone.

Panowie wszystko poprawili i moje Combo chodzi jak nowe a nawet zauważylem że lepiej przyspiesza jest mocniejsze i lepiej wchodzi na obroty :D:(

 

Po poprawie zniknoł problem ze zbyt wysokim cisnieniem na turbinie.

Panowie autko robili wczoraj od 18-24 ale sie opłaciło. :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

chyba zaczelo sie od rozgrzewanie :) a wiec ja tez tak mialem ze dlufo mi si enagrzewalo w zeslzym roku z 10 km potem jeszcze wiecej , w tym roku zaniepokoilo mnie to ze jak juz bylo nagrzane to jadac na 5 biegu spokojnie z 85km/h to temperatura potrafila spasc do 78 st wiec sie zdecydowalem na wymiane termostatu - 220 zł to cholerstwo - wynik :

nagrzewa sie po przejechaniu 4-5 km po miescie na dworzu 9 st C i trzyma potem temperature 83-87 st C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam mam pytanie czy w silnikach 1.7 cdti montowano filtr cząstek stałych

niedawno stałem się posiadaczem opla combo z tym silnikiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik to zimna aluminiowa konstrukcja, czas nagrzewania przy obecnych warunkach to spokojnie ok 8km.. natomiast jesli auto potrzebuje aż 15km to już jednak za dużo, termostat może się nadawac do wymiany...

witam otóż ja użytkuję też combo 1.3 cdti i u mnie był podobny temat. W tamtym roku gdy były spore mrozy i sporo śniegu zatem predkość była niewielka to temp nie uzyskal nawet po 30 km a jak dostał wiekszych obrotów to temp. uzyskiwał a jak juz zwolnilem albo sie zatrzymałem to wskazówka opadła. Termostat wymieniony sytuacja bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzalki parkingowe tylko instalowac,vivaro ma cos takiego i musze przyznac ze jedna sporo moze a sa az 4.na allegro sa sterowniki do czegos takiego,napewno mniej spali grzejac jak niedogrzany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prywatnie posiadam toyote corolle 2004 i powiem szczerze ze nie mam z tym tematem problemu. Po uruchomieniu silnika np.w te duże mrozy gdy troche popracuje temp. powoli wzrasta a gdy osiągnie 90st wskazówka stoi w tej pozycji jak zaczarowana. I nie ma tej sytuacji jak w Combo ze jak się zatrzymam na chwile albo zwolnię trochę to wskazówka zaraz leci w dół.

Zauważyłem że podczas nagrzewania i gdy miałem nawiew wyłączony to szybciej osiągał temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mrmegamarian

Witam, mam pytania nowicjusza- po czym poznać że ma filt cząsteczek?

w aucie którym jechałem wskazówk była na mniej więcej 3/4 i do pionu jej brakowało czy to normalne- bo jestem przyzwyczajony że wskazók jest pionowo. Dziękuję.

Silnik 1.3 diesel 2005rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytania nowicjusza- po czym poznać że ma filt cząsteczek?

 

Naklejka na słupku pasażera, widoczna po otwarciu drzwi, w lewym dolnym rogu cyfra z kwadracie, czyli współczynnik emisji. Jeśli widnieje tam cyfra 1,5 to nie ma DPF, jeśli 0,30 to jest.

 

Ale nie spodziewaj się filtra, bo był montowany dopiero w 2006 roku, tylko w wersji 1.3 CDTI.

Ja mam filtr, zrobione prawie 200 tys km i nie narzekam, szkoda pieniędzy na usuwanie.

Edytowane przez rostex

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

chyba zaczelo sie od rozgrzewanie smile.gif a wiec ja tez tak mialem ze dlufo mi si enagrzewalo w zeslzym roku z 10 km potem jeszcze wiecej , w tym roku zaniepokoilo mnie to ze jak juz bylo nagrzane to jadac na 5 biegu spokojnie z 85km/h to temperatura potrafila spasc do 78 st wiec sie zdecydowalem na wymiane termostatu - 220 zł to cholerstwo - wynik :

nagrzewa sie po przejechaniu 4-5 km po miescie na dworzu 9 st C i trzyma potem temperature 83-87 st C

witaj kolego jakiej firmy i gdzie kupowałeś termostat? Ja wymieniałem termostat jakieś 2 lata temu i tak jak było tak jest czyli jak jade to wszystko ok gdy wjeżdzam do miasta z właczonym ogrzewaniem i stane na swiatlach temperatura mi ucieka, i w dodatku gdybym jechał z ogrzewaniem od poczatku przy minusowej temp. to praktycznie mi sie ledwo co skazówka podniesie ciepło leci z wentylatora juz po 3/4 km, dodam ze jezdze 80/90 /h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności