Skocz do zawartości

Samozapłon - wysokie obroty, brak możliwości wyłączenia auta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kupiłem przed miesiącem Zafirkę 1,9 Diesel ze 150 KM od pośrednika sprowadzona z Belgii.

Po przejechaniu ok. 1000 km w trasie silnik zaczął pracować na wysokich obrotach i nie można było zgasić auta przekręcając kluczyk.

Wstawiłem do serwisu ( bez autoryzacji) gdzie mechanik orzekł, że są przepalone wtryski.

Zrobiłem ich regenerację, ale problem nie zginął. W dalszym ciągu auto jak się rozgrzeje dostaje wysokich obrotów ok. 3000-4000 tys. i nie można go wyłączyć. Jedynym sposobem jest wrzucenie na bieg i dopiero wówczas schodzi z obrotów. Mechanik sugeruje, że jest jakaś wada silnika, która powoduje samozapłon : mieszanie się oleju z paliwem. Oleju zresztą bardzo szybko ubywa. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co się dzieje z tym autem?

I czy mogę rościć jakieś prawa w stosunku do sprzedawcy ( autokomis).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

I czy mogę rościć jakieś prawa w stosunku do sprzedawcy ( autokomis).

jesli nic nie wspomnial o usterkach ustnie ani na papierku nie podpisales (maly druk) czegos ze auto jest uszkodzone itd to jak najbardziej wygrasz sprawe

 

Mechanik sugeruje, że jest jakaś wada silnika, która powoduje samozapłon : mieszanie się oleju z paliwem.

jesli sie tak dzieje to do sprawdzenia UPG, odma, itp rzeczy,

 

masz przepustnice :znudzony: moze sie zacina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak mogę zczytać błędy? Czytałem gdzieś o op-com, pewnie w przyszłości będę to musiał zainstalować, żeby samemu walczyć z DPF.

Ale na razie nie mam.

A mechanik wspominał mi wczoraj coś o czyszczeniu interkolera. Jeśli dobrze napisałem. Twierdzi, że jest zalany olejem i że być może ten olej idzie z turbiny. Kurcze, nic nie rozumiem. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zczytać błędy?

poszukaj na forum, nikt za ciebie nie odwali roboty - szukaj z moim nickiem

 

o opcomie poczytaj jak si ejuz uporasz z tym, na spokojnie

 

 

http://forum.opel24.com/zafira-b-zczytywanie-kodow-w-domu-vt28419.htm?highlight=zczytywanie+bledow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

a ja wlasnie natknalem sie na cos takiego:

 

UWAGA! Jeżeli dojdzie do pęknięcia wałka w turbosprężarce podczas pracy silnika, może to doprowadzić do samozapłonu (silnik wpada na wysokie obroty). Wyłączenie zapłonu nie przerwie pracy silnika, należy wtedy silnik zadusić przez włączenie najwyższego biegu przy jednoczesnym naciśnięciu pedału hamulca.

 

info ze stronki

 

http://www.turbo-st.pl/?menu=przyczyny_uszkodzen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności