Skocz do zawartości

buczenie podczas jazdy, które słychać tylko w środku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam:) Mam problem z asterką ;) Kupiona została tydzień temu. Gdy zapalam autko i chodzi na wolnych obrotach to jest super, cicho i równo chodzi silnik, ale gdy dodaje gazu to strasznie "buczy" ale tylko słychać w środku auta.Na zewnątrz jest ok. Wiem ,że asterka była lekko puknięta z przodu od strony kierowcy bo lampa była wymieniana i pod maska widać lekkie wgniecenia ale silnik nie ruszony. Bardzo prosze o jakieś rady co to może być. Tłumiki były wymieniane i są nowe. Wiem że na łączeniach są jakieś dziurki albo niedokładnie są skręcone bo słychać "syczenie" jak zatykam rurę wydechową. Bardzo przepraszam za nie fachowe słownictwo ale jestem kobietą więc prosze o zrozumienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki były wymieniane i są nowe.

moim zdaniem należy sprawdzić, czy zostały one prawidłowo zamocowane i czy nie obijają o podłogę lub zawieszenie

rezonans powstający z walenia tłumików o elementy nadwozia/podwozia zdecydowanie stwarza efekt buczenia - takiego metalicznego, aż niekiedy elementy wnętrza wpadają w rezonans

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie mój tata tez o tym pomyślał i sprawdził na kanale ale niby nic tam nie dotyka. A jeśli nie to , to co mogłoby to jeszcze być? Podczas jazdy gdy dodaje gazu to tak głośno buczy że aż ciężko się rozmawia z druga osobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanale "na oko" nie widać ale jak silnik na skutek obrotów przesuwa sie lekko na poduszkach to już może obijać

jeśli nie to to nic mi na myśl nie przychodzi - nie spotkałem się z innymi przyczynami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny przypadek przerabiałem (o ile nie identyczny). W moim przypadku była to wina łożyska lewego koła. Najlepiej podjechać do mechanika i dać mu się przejechać autem w celu zdiagnozowania.

 

U mnie po podniesieniu auta i kręceniu kołem ręka były wyczuwalne "przeskakiwania" i opory, dodatkowo podniosłem cały przód (auto ustawione stabilnie!) bieg pierwszy, drugi, trzeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy dodaje gazu to strasznie "buczy"

W moim przypadku była to wina łożyska lewego koła.

to teraz czekam na teorię, która wykaże związek łożyska koła z obrotami silnika :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nie jest wina łożyska.Byłam u mechanika ale stwierdził, że w tych astrach tak jest. No cóż musze jechać do innego. Otóż to buczenie jest zarówno podczas jazdy jak i stoi autko a jest włączone. Prawdopodobnie to będzie to że silnik gdzieś dotyka do podłogi ale nie można dopatrzeć nawet na kanale. Czuć takie drżenie podczas jazdy. Jak wcześniej pisałam był lekko puknięty z przodu od kierowcy i może się silnik przesunął i gdzieś dotyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności