Skocz do zawartości

po wrzuceniu biegu Kadett nie jedzie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Posiadam Opla Kadeta rocznik 1990 , silnik 1.4i, skrzynia biegów 4!

Opis przed Awarią:

Odpalas samochód, czekam az sie zagrzeje, następnie ruszam, po przejechaniu kilku metrów jest skrzyżowanie, zatrzymuje sie redukuje na 1 bieg dodaje gazu i nic!;/Samochód byl cały czas na chodzie, nic nie stukało pukało,żadnych zgrzytów ani nic z tych rzeczy!normalna praca silnika!

Opis Skutków:

Powtarzam zatrzymuje sie na skrzyżowaniu, redukcja na 1 dodaje gazu a samochód nadal stoi!Szybko zepchnołem Kadeta na pobocze!Odpalam ponownie wrzucam 1 (lewarek przy zmianie nie daje odczuć żadnych oporów) dodaje delikatnie gazu i nadal stoje !Sprawdzem pozostale biegi i nadal nic!Jedyne co mnie zdziwilo to gdy dodaje gazu wskazówka prędkościomierza nabiera km (zaznaczam z moim kadecie nie ma Prędkościomierza)

Pod maską:

Otwierając maske nie poczułem żadnuch Smrodów komora silnika Normalna;P tzn żadnych wycieków, patrząc pod podwozie również nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów!:mrgreen:

 

Prosze o pomoc gdyż jestem studentem a ta awaria stała się nie w moim mieście i nie mam sie do kogo zwrócićhttp://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

Z góry dziękuje za sugestie i pozdrawiam!!!

 

zmieniłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozjechała ci się buda (zgnlizna podwozia, konkretnie przednie mocowania wahaczy) i wyskoczyła półoś z przegubem ze skrzyni

wbij to pojedzie, ale na najbliższej muldzie lub większej dziurze znowu może wypaść

auto do blacharza, trza spawać dół

na 99% to, bo jest to choroba kadetta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Super bardzo dziekuje za szybka odpowiedz!!

 

Tylko mam jeszcze pewien proble nie znam się na mechanice :) Tzn wiem o jakie półosie chodzi tylko nie wiem w jaki sposób mam je WBIC!!:mrgreen:

Prosze o krótki opis;/ można to zrobić pod blokiem?jakie narzędzia musze mieć??

 

Aha i prosze mi jeszcze powiedziec co mam spawać bo chce uniknąć naciągnięcia w warsztacie!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

Milo spotkać kogoś ze Śląska Pozdrawiam z Katowic;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o krótki opis;/ można to zrobić pod blokiem?jakie narzędzia musze mieć??

ustalić który przegub wyskoczył - przy podniesionym lewym kole powinno się kręcić jak wrzucisz jedynkę i puścisz sprzęgło... jeśli się nie kręci to ta strona

auto na lewarek i zdjąć koło

odkręcić śrubę sworznia wahacza, klucz 19

zbić sworzeń z kolumny i odsunąć wahacz w dół

położyć grubą dechę na piaście i strzelić porządnie niemałym młotkiem (musi być druga osoba)

poskładać do kupy w odwrotnej kolejności

 

prosze mi jeszcze powiedziec co mam spawać bo chce uniknąć naciągnięcia w warsztacie!:mrgreen:

jeśli zadałeś to pytanie, to znaczy że nie masz pojecia jak to zrobić, jak sie za to zabrać i co wogóle robić

wymiar między mocowaniami trzeba złapać 656mm żeby dało się ustawić dobrze zbieżność i geometria z przodu zachowana była...

daj spokój - za mało wiedzy masz, doświadczenia jak widze wcale

odżałuj 300zł i jedź do blachara, niech ci to posmarka, on przynajmniej będzie wiedział jak sie za to zabrać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście pojade ale musze do niego dojechać!:)

Po tym zamiegu (walenia młotem ) będe mógł wrócić do domu 35km?

Sam juz nie wiem;/ mógł bys mi jeszcze tak z ciekawości powiedzieć dlaczego sie tak stało? zawsze już tak będzie wypadać? może pójde do F1 jak tak co rano będe ściągał kolo (żart)

Kupiłem ten samochód miesiąc temu i człowiem mi powiedział że wjechał w jakiś konar drzewa i coś uszkodził w prawym wachaczu , mówił że było u mechanika i zostało zrobione ale jak dotąd 1000km zrobiłem i bylo OK;/

 

Bardzoo dziękuje za odpowiedź:mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 18:57 ]

Aha znajomy mi zasugerowal że to może byc ŚCIĘGNO łącząse lewarek ze skrzynią!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe mógł wrócić do domu 35km?

nie jestem w stanie odpowiedzieć, nie jestem jasnowidzem, nie wiem w jakim stanie masz podwozie

 

dlaczego sie tak stało?

upływ lat a na skutek tego korozja - rozłazi się podżarte przez rdzę

 

zawsze już tak będzie wypadać?

jeśli nie zrobisz to będzie tylko gorzej, a pewnego pięknego dnia odpadnie ci wahacz razem z fragmentem mocowania z podgnitej podłogi

obyś wtedy jechał "na emeryta"

 

masz zdjęcie, co się dzieje tam, gdzie tego nie widzisz

 

p.s.

zdjęcie kadetta oczywiście...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Supre, dziękuję jeszcze raz ślicznie :mrgreen:))

 

Zastanawiam się jeszcze tylko jak już zrobię tą operacje z deską i mlotkiem to po skręceniu bede musiał ustawiać koło (nie wiem geometria czy coś w tym stylu http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

Pozdrawiam Pawel

 

poprawiłem "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zrobię tą operacje z deską i mlotkiem to po skręceniu bede musiał ustawiać koło (nie wiem geometria czy coś w tym stylu

:mrgreen:

jak ci się buda rozjechała to ta twoja zbieżność jest jak dziewica - podobno istnieje ale nikt nie widział...

jak pospawa od dołu to wtedy dopiero na regulację zbieżności jedź, wcześniej nie ma sensu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności