Skocz do zawartości

Brak Iskry... Opel Calibra 1991 2.0 8V


Gość Willi18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... mam ogromny problem... mianowicie w mojej kochanej Cali nie ma iskry... sprawa jest dość ważna ponieważ autko służy mi do dojazdów do szkoły a teraz stoi biedactwo i musze wyżebrywać od Mamuśki Astre :mrgreen: ale mniejsza z tym no więc zaczne od tego co sam zrobilem...

 

najpierw sprawdzilem iskre na świecach.. no i nic brak reakcji później sprawdziłem czy w ogóle wychodzi prąd z cewki wys. napięcia... no i niestety nie ma iskry na tym kablu wychodzącym z cewki ... jak chciałem sprawdzic jak powinna wyglądać iskra na tym kablu u ziomka w nissanie to jak mnie trzasnął prąd to nie wiedziałem gdzie jestem a u mnie w Cali nie ma tam żadnej reakcji to znaczy jak jest całkowicie ciemno to widać tam jakas minimalna iskierke od czasu do czasu podczas kręcenia rozrusznikiem ale z tego co wiem to powinna byc tam mega wielka iskra... jest jeszcze wtyczka z dwoma przewodami (ta która wchodzi do cewki) no i sprawdziłem ją miernikiem a więc po włączeniu zapłonu na tej wtyczce pokazuje napięcie 12V. wniosek taki... przed cewką jest prąd a za cewką już niestety nie ma... dodam tylko że podłączałem w miejsce mojej, cewke od jakiegos starego kadeta i efekt taki sam... z cewki wychodzi taka minimalna ledwo widoczna iskierka a powinna byc mega wielka.... co to może być ?

 

może jakis kondensator od cewki ? jest tam coś takiego ? jeśli jest to gdzie... no a jeśli to nie kondensator to co ja mam jeszcze sprawdzać ? gdzie w Cali jest ten cały "Komputer Pokładowy" ? może tam mam coś miernikiem posprawdzać... ale najbardziej obstawiałbym uwalony kondensator od cewki... tylko gdzie on może być ? ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły ?

co mam porobić co mam posprawdzać ?

 

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POŚWIĘCONY MI CZAS ORAZ ZA WASZE ODPOWIEDZI !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli do cewki dochodzi napięcie 12V a z cewki nie no to sprawa jasna (cewka do wymiany) powinno Cię tak trzepnąć jak w tym nissanie wtedy będzie napięcie wporządku:PNie mam pojęcia dlaczego od kadeta nie pasi ale spróbuj może ktoś u Ciebie w szkole ma Cali 8V to pożycz i sprawdź :mrgreen: proponuje wymienić jeszcze przewody WN tak dodatkowo:D a jeżeli nadal będzie ten sam problem to będziemy myśleć dalej...Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do cewki dochodzi napięcie 12V a z cewki nie no to sprawa jasna (cewka do wymiany

)

BZDURA

 

Nie mam pojęcia dlaczego od kadeta nie pasi

no bo może być np z silnika 1,4 lub 1,6 i dlatego

 

proponuje wymienić jeszcze przewody WN tak dodatkowo

i tak dodatkowo to całe auto najlepiej wymienić

 

OGROMNA PROŚBA Z MOJEJ STRONY:

 

JEŻELI NIE WIESZ, JEŻELI NIE SPOTKAŁEŚ SIĘ Z TYM, JEŚLI NIE MASZ O TYM POJĘCIA, TO NIE PISZ GŁUPOT BO WPROWADZASZ INNYCH W BŁĄD I NACIĄGASZ ICH NA KOSZTY

 

co mam porobić co mam posprawdzać ?

jak spojrzysz na silnik z przodu, to po lewej stronie masz łapę silnka

pod tą łapą znajduje się czujnik położenia wału i to on jest odpowiedzialny za powstawanie iskry - podaje informację o tym, że silnik się kręci, a ECU silnika wtedy wysyła impulsy do cewki zapłonowej i stąd się bierze iskra

 

od czujnika wału biegnie czarny kabelek grubości ok. 0,5cm i zobaczysz go na plastikowej osłonie rozrządu - przebiega po niej i leci za silnik, w okolicy kolektora sssącego między 1 a 2 cylindrem, i tam też jest wtyczka, taaka prostokątna

 

sprawdź najpierw tą wtyczkę, może być zaśniedziała

 

jesli dalej nie ma iskry to skłaniałbym się właśnie ku niemu - on jest odpowiedzialny za iskrę i w 99% przypadków to jego wina, że iskry nie ma

pod łapą czujnik wału jest zamocowany do bloku silnika na 1 śrubę - klucz 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności