Skocz do zawartości

Problem z "pekajacymi" oponami


Gość zasit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na zime zalozone takie oto oponki Firestone

http://alejka.pl/opony-zimowe-firestone-fw930-145-70r13-71-t.html

 

no i ciagle mam z nimi problem rozmiar 145/40 R 13 na felgach i tutaj uwaga o szerokosci 5,5 cala - widzialem ze cos jest nie tak ze felga za szeroka jak na takie cienkie oponki, chyba juz kazda opona byla latana wlasnie ze wzlgedu na to ze nie powinno sie na tym jezdzic, jeden sezon i bieznik ladnie zjechany od srodka (geometria nie sprawdzana).

 

No niestety po 2 tygodniach jazdy jakas opona ma dziure i co najwazniejsz dziure na bokach dlatego ze gdzies schodzi powietrze opona lapie flaka i tak sie wygina ze peka wlasnie na boku opony.

 

Niestety od razu jak je widzialem bylem chetny na wymiane albo oponek albo felg ale niestety druga połówka non stop ekspolatuje samochod ze nawet nie dopuszcza do wymiany bo "czym ona bedzie jezdzic".....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze... opowiedziałeś nam o swoich problemach życiowych, to teraz czekamy w napięciu na moment, kiedy zadasz w końcu pytanie :wesoly::mrgreen:

 

a tak serio:

jakie masz pytanie?

co chcesz się dowiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

druga połówka non stop ekspolatuje samochod ze nawet nie dopuszcza do wymiany

bo "czym ona bedzie jezdzic".....

wymiana nie trwa dzień czy dwa jedynie max.1 godz. a pękają pewnie ze starości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chcialbym ostrzec przed takim zakladaniem opon na felge na to nie przystosowana, panowie z wulkanizacji oczywiscie ja naloza i napompuja ale jak to sie bedzie spisywac to juz sami widzimy.

 

:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chcialbym ostrzec

pozwolę się z Tobą nie zgodzić

moim zdaniem opona sypie się ze starości, bo nija mi nie pasuje, aby seryjna felga 5 czy 5,5 cala zabijała oponę 145mm czyli 5 cali

 

według mnie zwalasz winę nie na to co trzeba

kup max 3-4 letnie opony a przekonasz się, że będą jeździć latami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to opony 1-no roczne wszystkie usterki to boki opony no fakt czyli najcieńsze miejsca opon ale z tego co widze charakterystyczne dla tych Firestonow jest profil opony troche wygiety do gory po srodku, nie wiem czy to tylko moja fanaberia ale w porownaniu z kilkoma innymi typami wygladaja troche "owalnie" (z przekroju)

 

A seryjnie w Corsie jest chyba 4,5 lub 5 cali szerokosci a nie 5,5

 

ale fakt pozostaje tylko solidna wymiana

 

:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to opony 1-no roczne

ale:

jeden rok na nich jeździsz, czy wyprodukowano je rok temu?

 

mogłeś nieświadomie kupić opony z "zapasów" czyli takie, które kilka lat były na magazynach, niekoniecznie w dobrych warunkach przechowywane

 

sprawdź DOT i powiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie chodzi o rok produkcji... po prostu nie wiem o co moze z nimi chodzic, juz kupa kasy poszla na ich łatanie a widze ze lepszym sposobem jest kupno uzywek ale z zadbanym bieznikiem z allegro na przyklad (7-8 mm), zimowki 4 mm to juz do wyrzucenia powinny isc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności